Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ul. Szamarzewskiego

Chodnik przy ul. Szamarzewskiego od wielu lat był miejscem, gdzie kierowcy parkowali swoje auta, nierzadko utrudniając przejście pieszym. Teraz nie będzie to już możliwe. Właśnie zamontowano barierki ochronne.

Wielokrotnie dostawaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę zdjęcia aut, które parkowały w tym miejscu (ZOBACZ). Czytelnicy zwracali uwagę na to, że samochody zajmowały cały chodnik i zmuszały ich do przejścia ulicą, co było niebezpieczne. Nie było wtedy możliwości, aby przejechać np. z wózkiem dziecięcym.

Kilkunastometrowy, newralgiczny fragment został teraz ogrodzony. Wzdłuż chodnika zamontowano metalową barierkę z łańcuchami, co ma powstrzymać kierowców przed wjeżdżaniem na chodnik.

Gdzie zatem parkować? Np. po drugiej stronie ulicy, przed budynkiem, gdzie swoją siedzibę ma m.in. Stowarzyszenie po PROstu. Tam jest duża zatoczka parkingowa, której powstanie było właśnie reakcją władz Słubic na problemy z parkowaniem w tamtej okolicy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 alanrwi 2022-03-11 21:49
Probem parkownia dotyczy nie tylko ulicy Szamarzewskiego . Niestety czeka nas blokada całego miasta , jeżeli nie znajdzie się rozwiązania ponadczasowego . Możliwe sa dwie opcje brzegowe , wszystkie chodniki przeznaczone na parkingi ( powoli się to dzieje) lub opcja zerowa - tj. bez samochodów parkowanych na chodnikach . Miasto próbuje pogodzic te dwie opcje .Czy jest to możliwe !?
Pozostaję z szacunkiem dla odważnych .

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.