Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dach SOSiR

Dzisiaj zaglądamy na Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a konkretnie na… samą górę głównego budynku. Trwa tam długo wyczekiwany remont dachu. Prace są coraz bliżej ukończenia.

O całym przedsięwzięciu pisaliśmy już parokrotnie (ZOBACZ). Cały zabytkowy budynek arkad był w złym stanie technicznym, dlatego podjęto decyzję o remoncie. SOSiR zdobył na niego dotacje z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego i jesienią ruszyły prace.

- Na pierwszy ogień poszła frontowa elewacja zabytkowych arkad, która została dokładnie wyczyszczona z użyciem specjalistycznych środków – opowiada Krzysztof Murdza, prezes SOSiR. - Kolejnym etapem będzie uzupełnienie fugi, tak aby całość wyglądała estetycznie i zgodnie z oryginalnym założeniem, a jeszcze później remont podcieni. Przywrócimy im m.in. naturalny czerwony kolor, który do tej pory skrywał się pod obecną warstwą farby – dodaje prezes.

Równoległe rozpoczął się remont dachu, który przeciekał i powodował niszczenie budynku. Stan techniczny był tak fatalny, że w suficie znajdującej się poniżej sali gimnastycznej zrobiła się dziura, a do środka dostawała się woda. Mniejsze zacieki były w wielu innych miejscach. Po remoncie ma być znacznie lepiej.

K. Murdza zabrał nas na mały spacer po dachu i pokazał postęp prac (poniżej zdjęcia). Ich ukończenie zaplanowane jest jeszcze w tym miesiącu. Z tej okazji odbędzie się też specjalna uroczystość z udziałem władz Słubic, wtedy też zaprezentujemy końcowy efekt remontu i obszerną fotogalerię.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.