Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przejście dla pieszych

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła kolejne zmiany na podlegających sobie drogach. Na przebiegającej przez Słubice dwupasmówce zlikwidowano jedno przejście dla pieszych, a przy innym stanął… słupek.

W pierwszym przypadku chodzi o przejście przez al. Młodzieży Polskiej na wysokości placu Sybiraków (obok kiosku z prasą). W tym miejscu z jezdni usunięto pasy, rozebrano chodnik, a wstęp na samo przejście zagradzają teraz ochronne barierki. W najbliższych dnia będą jeszcze trwały prace porządkowe w tym miejscu.

Skąd taka decyzja? Okazuje się, że GDDKiA wspólnie ze słubicką policją wyznaczyły to miejsce jako potencjalnie niebezpieczne, argumentując to tym, że dochodziło na nim do największej ilości zdarzeń z udziałem pieszych.

Z kolei w innej lokalizacji, obok przejścia przy kościele NMP Królowej Polski, stanęło dodatkowe zabezpieczenie w postaci pojedynczego słupka. Wg GDDKiA, ma on uniemożliwić kierowcom jadącym od strony al. Niepodległości wjazd na chodnik w celu szybszego (i niezgodnego z przepisami) skrętu w prawo.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ataman 2021-11-09 06:58
Ale Prima Aprilis jest dopiero 1 kwietnia. :lol: :lol:
#2 ataman 2021-11-09 07:03
W Słubicach każde przejście jest potencjalnie niebezpieczne. Jest niebezpiecznie ale nie zauważyłem żeby policja była specjalnie aktywna na dwupasmówce. Najlepiej zamknąć. Nie wiem czy się śmiać czy płakać :lol:
#3 damcio 2021-11-09 08:06
tylko, że kto będzie chciał to i tak tamtędy przejdzie
trzeba było nie zostawiać chodnika między jezdniami tylko rozebrać i zrobić pas zieleni, a tak to spryciarze sobie będą pomykać obok barierek
#4 Valhalla 2021-11-09 09:49
śmiech na sali :D :D :D
"GDDKiA wspólnie ze słubicką policją wyznaczyły to miejsce jako potencjalnie niebezpieczne, argumentując to tym, że dochodziło na nim do największej ilości zdarzeń z udziałem pieszych"
czy ktoś z oznaczających te przejście jako potencjalnie niebezpieczne jechał w takiej lekkiej szarówce ew. po zmroku dwupasmówką koło Placu Przyjaźni? Przejście obok Londona??? Polecam ;-) Ale tak jak pisał ataman najlepiej zamknąć a nie ulepszyć, szkoda. Ale radni zapewne walczyli o te przejście jak LWY!!! ;-)
#5 Zenobiusz 2021-11-09 10:57
Jeśli to przejście było "potencjalnie niebezpieczne" to jak nazwać to przy Kaliskim? Wychodzi na to, że przejście na łuku, zarośnięte krzakami jest potencjalnie bezpieczniejsze niż to na prostym odcinku drogi. Cóż za geniusz do tego doszedł?

GDDKiA może niech się w końcu weźmie do rzetelnej roboty a nie niemal każdego roku raczy nas absurdami.

- w tym roku mamy słupki, barierki i likwidowanie przejść dla pieszych.
- dwa lata temu wymiana nowych krawężników na dwupasmówce
- jeszcze wcześniej barierki koło SMOK - nie wysiądziesz z samochodu wprost na chodnik. Musisz się przejść jezdnią, żeby je ominąć - poprawa bezpieczeństwa.
- Kilka lat temu plany miasta by poszerzyć Al Niepodległości na krzyżówce z 1. Maja i umożliwić skręt w prawo zostały odrzucone. Kilka lat później mamy słupek na chodniku.
- Jeszcze Al. Niepodległości i jej remont: na kilkunastu metrach przy kościele pozostała kostka brukowa. GDDKiA nie była zainteresowana remontem tego fragmentu jezdni tak jak wcześniej nie zgodziła się na jej poszerzenie.
- Jeszcze coś o barierkach: ustawiane w miejscach, gdzie jest ryzyko przypadkowego wtargnięcia na jezdnię. Starego Pinokia już nie ma - barierki stoją. Za to na wale przy 1. Maja, na wysokości bazaru i stacji benzynowej, gdzie chodnik jest wąski, skarpa stroma i blisko drogi - barierek brak.
- Za to piękne, żółte barierki pięknie ograniczają widoczność na krzyżówce DW137 z Jeziorną w Kunowicach. Dla pieszych bezpiecznie. A dla kierowców? Ale za to kilka tygodni po oddaniu inwestycji pojawiło się lustro - problem rozwiązany.

Może Redakcja z pomocą Czytelników pozbiera te wszystkie drogowe absurdy, za które odpowiada GDDKiA i poprosi o szczegółowe ustosunkowanie się?
#6 brek 2021-11-09 19:12
Jako kierowca zgadzam się z @Valhalla, że przejście na dwupasmówce koło lokalu London jest niebezpieczne, szczególnie z uwagi na zaciemnione dojście do tego przejścia. Zewsząd drzewa, krzaki..., w oddali światła powodujące niepewność. Zatem należy oświetlić dojścia do tego przejścia.
Ponadto jestem za tym aby jezdnię można przechodzić w każdym miejscu bez konsekwencji, jak na zachodzie, gdy nie powoduje zagrożenia w ruchu. Osoba która przechodzi w takim miejscu bardziej kontroluje ruch by bezpiecznie przejść jezdnię niz obecnie na pasach.
#7 SMJJ 2021-11-12 14:12
To nie jest kwestia niebezpiecznych przejść - to jest kwestia tego, że aqbsolutne pierwszeństwo i całkowitą bezkarność przekazano w ręce ludzi, którzy są intruzami na drogach , na dodatek intruzami nie posiadajacymi często żadnej wiedzy na temat prawidłowego korzystania z dróg i przejść. Teraz widać już dokładnie, że prawo tworzone w tym zakresie to prawo tworzone przez ludzi bez wyobraźni dla ludzi bez mózgów. "Prawowici " użytkownicy zepchnieci zostali do roli dostarczycieli kasy na mandaty i ewentualne naprawy samochodów po stłuczkacvh wywołanych przez nienaruszalne święte krowy. Ci geniusze, którzy wprowadzili nam to idiotyczne prawo , powinni zostac rozliczeni przy wyborach - ale wiadomo, jak to jest z wyborami, jak tam też te swięte krowy głosuja. Ech,,, szkoda gadać...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.