Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Scena w parku

W ramach naszego cyklu „Spacerkiem po mieście” nieraz zaglądaliśmy już do parku za bazarem przy ul. Kupieckiej. Wczoraj odwiedziliśmy go ponownie, bo niedawno powstało tam coś nowego – scena muzyczna. 

Park ten, zdaniem wielu mieszkańców, od lat jest zaniedbany i słabo wykorzystuje się jego potencjał. Jest szansa jednak, że coś się zmieni. W ubiegłym roku gmina Słubice odnowiła znajdujące się tam drewniane pomosty (ZOBACZ), a teraz Słubicki Ośrodek Kultury postanowił, że w parku będzie organizować… koncerty.

W miejscu dawnej wiaty, zniszczonej, spalonej, a następnie zdemontowanej, stanęła nowa, ekologiczna scena muzyczna. Dlaczego ekologiczna? – Przy jej budowie korzystaliśmy z samych naturalnych materiałów, aby dobrze wkomponowała się w otoczenie – wyjaśnia Przemysław Karg, dyrektor SMOK-a.

Wysoko nad sceną umiejscowiono okrągły ekran, który w trakcie koncertów posłuży do prezentowania rozmaitych wizualizacji i pokazów.

Skąd pomysł, aby tego typu obiekt wybudować właśnie w tamtym miejscu? – Chcemy przywracać mieszkańcom te lokalizacje, które naszym zdaniem mają w sobie spory potencjał i mogą stanowić dobre rozwiązanie dla organizacji kameralnych imprez. Park jest jedną z nich – wyjaśnia P. Karg. W niedalekiej przyszłości w pobliżu sceny ma powstać również przyłącze energetyczne, do tego czasu podczas imprez prąd będzie zapewniać mobilny agregat.

Pierwsze koncerty zaplanowano już w najbliższy weekend. Następne będą jeszcze w te wakacje. Szczegóły podamy już niebawem, w kolejnych naszych artykułach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 damcio 2021-07-14 17:42
oj będzie się działo
debrznica w parku :-*

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.