Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wiata nad Odrą

W ramach naszego cyklu „Spacerkiem po mieście” znowu powraca temat śmieci. I znowu wiaty nad Odrą, położonej na wale niedaleko Nowego Lubusza. Wiaty często odwiedzanej przez mieszkańców, jak również (niestety) często zaśmiecanej. 

Zdjęcie zaśmieconej wiaty opublikowała gmina Słubice. Wokół drewnianej konstrukcji wala się mnóstwo „piknikowych” odpadów – butelki po piwie, opakowania po jedzeniu na wynos, batonikach, papierosach, energetykach, napojach izotonicznych, itp.

Ktoś zapyta patrząc na zdjęcie: dlaczego obok nie ma kosza? Był, postawiony w ubiegłym roku przez gminę, uwiązany na łańcuchu, ponieważ poprzednie kosze były błyskawicznie kradzione. Ten niestety także zniknął, zabezpieczenie nie pomogło.

Dlatego władze gminy wystosowały apel do mieszkańców. - Korzystacie z wiaty nad Odrą? Prosimy. Sprzątajcie po sobie. To, w jakim stanie będzie to miejsce, zależy od nas wszystkich. Miło jest się tam zatrzymać i odpocząć. Ale jeśli wokół jest masa śmieci, to już miło nie jest – czytamy na stronie gminy.

Nam nie pozostaje nic innego, jak do tego apelu się przyłączyć. Oby takich informacji w „Spacerku po mieście” było w przyszłości coraz mniej.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 clasic1 2021-04-24 17:07
Po ilości i miejscach takich wysypisk wydaje się , a nawet mam pewność że to raczej naturalne środowisko występowania HOMO PRAWIE SAPIENS . Niestety ta odnoga w rozwoju cywilizacji ciągle jest wsród nas :-((((
#2 Rad20 2021-04-26 16:26
Postawcie tam kontener na odpadki i po problemie
#3 Rob 2021-04-26 17:46
Rad20: kontener nie załatwi sprawy, normalny człowiek nie pozostawia po sobie takiego syfu i chlewu , a jak nie ma kosza na śmieci to śmieci zabieram ze sobą w reklamówce i do auta. Do tego miejsca czasami przyjeżdżają młodzi ludzie sobie pogrillować i bardzo dobrze, ale dlaczego pozostawiaj ą po sobie taki chlew ? W tym kraju musi jeszcze bardzo wiele lat upłynąć zanim zmieni się mentalność ludzi.
#4 Dr. Sommer 2021-04-27 11:08
Śmietnik należy ulepić z gruzu, bo gruz nie jest elementem kradzionym w Polsce. I tak dziwne, że ta wiata tam jeszcze stoi, skoro jest drewniana i w miejscu niestrzeżonym.
Trzeba szukać rozwiązań a nie problemów.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.