Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Budowa osiedla

Dziś zaglądamy na dawne boisko sportowe przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (były Rolniczak). Tam ruszyła właśnie budowa nowego osiedla mieszkaniowego. Teren został ogrodzony, pojawił się ciężki sprzęt. 

Inwestycja ta od wielu lat wzbudza spore kontrowersje w lokalnej społeczności. Pomysł sprzedaży tego terenu ujrzał światło dzienne w 2013 roku, kiedy to ówczesne władze powiatu słubickiego wystąpiły o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Pojawiły się protesty, których inicjatorem był działacz sportowy Robert Tomczak (ZOBACZ), ale trzy lata później Rada Powiatu Słubickiego zgodziła się na sprzedaż boiska (ZOBACZ).

Długo nie było chętnych, aż wreszcie w czerwcu 2018 roku, za 2,3 mln zł netto, działkę kupiła firma Wimar. Jej właściciel, Wiesław Polechoński, mówił nam wówczas, że w tym miejscu powstanie osiedle mieszkaniowe. Roboty planował rozpocząć jesienią 2019 roku (ZOBACZ). Tak się jednak nie stało, a ciężki sprzęt pojawił się na boisku ponad 2 lata później. W styczniu 2021 roku teren ogrodzono od sąsiedniej szkoły, postawiono bramę, a ekipa budowlana rozpoczęła prace ziemne.

Budowa osiedla to jedno, ale wielu mieszkańcom nie podobało się, że zostanie zlikwidowane boisko, które przez dziesiątki lat służyło do uprawiania sportu i rekreacji, nie tylko uczniom sąsiedniej szkoły. W 2016 roku ówczesny starostwa Marcin Jabłoński zapewniał, że nie zamierza pozbawić słubiczan miejsca do uprawiania sportu. Ze środków ze sprzedaży miało powstać nowoczesne boisko wielofunkcyjne, a w przyszłości nawet sala sportowa (ZOBACZ).

Z obietnic i planów nic jednak nie wyszło. Pieniądze przejął komornik, a powiat nie ma aktualnie środków, żeby wrócić do realizacji tej inwestycji – pytaliśmy o to jeszcze w starym roku obecnego starostę Leszka Bajona.

Ale przed nowo powstałym placem budowy nadal stoi tablica z wizualizacją. Czy to oznacza, że pomysł wciąż jest aktualny, a władze powiatu zamierzają wywiązać się z jego realizacji? Jeśli tak, to kiedy? Zapytamy o to obecny zarząd i wrócimy do tematu.

Poniżej fotki z placu budowy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Lechita 2021-01-15 14:30
Według mnie sprawa powinna trafić do prokuratury, jeśli obiecane boisko nie powstanie. Dodatkowo co z planowanym WORDen w Słubicach? Warto też dodać, że projekt osiedla ma wyglądać nieco inaczej niż na tablicy, będzie prawdopodobnie mniej bloków.
#2 belinis 2021-01-15 14:58
Scyzoryk w kieszeni otwiera się na takich bandziorów. Nie dość że zdecydowana większość nie zgadzała się na sprzedaż starego boiska to teraz jak Pan autor pisze pieniądze że sprzedaży przejął komornik...
#3 Łoś1978 2021-01-15 19:31
jeszcze trochę to całe Słubice będzie murowane blokami zero zieleni
#4 ja28rek 2021-01-16 06:19
No i dobrze! I tak nikt prawie z tego boiska nie korzystał, tylko rosły tam chaszcze i nawet na bieżni już trawa rosła. Po drugie jak komuś to przeszkadza to przecież mamy 4 boiska przy Osirze jest tam też bieżnia wokół stawu i mamy jeszcze stadion. Taż że nie widzę żadnego problemu.
#5 Adrianos421 2021-01-16 10:55
Szczerze? Jestem bardzo nie zadowolona z tego pomysłu jak z resztą inni mieszkańcy. Uczęszczam do dawnego rolniczaka i te boisko dawało nam odetchnąć na przerwie czy też od wf na sali. Na tym boisku graliśmy w "palanta" teraz już nie zagramy ): a to że trawa rosła to tym się zajmowała odpowiednia osoba. Pamiętajmy też o tym że na tym boisku odbywały się różne festyny czy też był stawiany cyrk w ostatnich czasach. Bardzo mi żal że tak się potoczyła sytuacja tego boiska i mam nadzieję że w przyszłości powstanie tam boisko na które ta szkoła zasługuje

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.