Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W ostatnich dniach mieszkańców Słubic dość mocno poruszyła sprawa boiska szkolnego przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach. Zarząd powiatu planuje sprzedać ten teren. Robert Tomczak, prezes FSL Aktywnych dla Powiatu, zapowiada protesty i zbiórkę podpisów na rzecz zachowania tego miejsca.

Na boisku przy ZSER od lat nie tylko odbywają się lekcje wychowania fizycznego, ale wolny czas na sportowo spędza wielu słubiczan. Z obiektu przy al. Niepodległości korzystają uczniowie aż 4 szkół - Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych, Zespołu Szkół Technicznych, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Nieoficjalnie mówi się, że ten teren miałby posłużyć pod inwestycje mieszkaniowe. W wypowiedzi dla Gazety Lubuskiej wicestarostwa Leopold Owsiak stwierdził jednak, że powiat nie ma kupca, a sam pomysł sprzedaży jest na razie tylko rozważany. Zaznaczył, że nawet jeśli do tego dojdzie, to nie kosztem uczniów, a przy szkole powstałoby nowe boisko wielofunkcyjne z tartanową nawierzchnią.

Przeciw planom sprzedaży jest część powiatowych radnych, a także przedstawiciele lokalnego środowiska sportowego, którzy zapowiadają protesty. 

Akcja ma ruszyć w poniedziałek i potrwa od końca wakacji. Pisma z prośbą o poparcie mają trafić do wszystkich powiatowych organizacji i stowarzyszeń. Osoby zbierające podpisy udadzą się także na ulice miasta. Specjalna sonda ma być także dostępna na portalu internetowym z petycjami w wersji elektronicznej. Zwieńczeniem całej akcji będzie festyn sportowo-rekreacyjny zorganizowany na początku września właśnie na szkolnym boisku.

Poniżej treść apelu, jaki otrzymała nasza redakcja od Roberta Tomczaka.

apel boisko
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Michailovitsch 2014-07-25 16:02
Dla mnie to lekka obłuda i jednak pieniactwo.

Nowe fajkobudy i planowana stacja benzynowa Babla na gruntach SOSiR to niby "rozwój" i "szukanie nowych mozliwosci inwestycyjnych", a plany nowego boiska tartanowego i deweloperka przy Rolniczaku (wielu słubiczanom w miescie nadal wielu brakuje własnych mieszkan) sa pretekstem nowej nagonki ;)
#2 kaczka 2014-07-25 18:04
Wygląda na to, że "chłopcy z kalendarza" zamierzają zaatakować listy na radnych powiatowych w najbliższych wyborach. POSL-owcy plus Kazia, uchwałą o sprzedaży boiska "rolniczaka" obcinają sobie nogi na wysokości kolan. Tysiące absolwentów wylewających pot na boisku w latach swojej młodości ma w nosie sztuczne boisko i deweloperkę. Czują natomiast duży sentyment do tego miejsca. Zbliżają się wybory. Co ma do zaoferowania powiat. Tory już opchnięte. Gmina za to ma dużo gruntów i można to wszystko zabąblować. Przepraszam zaplombować.
#3 anias34 2014-07-25 18:37
kaczka-jestes BOSKI;-) a komu zostaly opchniete tory?Ja sie zgadzam-niedlugo cale slubice beda,zabablowane...
#4 anias34 2014-07-25 18:39
moze ktos wie,co sie dzieje z placem ogrodzonym na placu pryjaxni,obok myjni samochodowej//niedaleko przychodni//??teren ogrodzony od lat,zarosniety chwastami i ogolnie zasyfiony,wie ktos co tam bedzie?
#5 Wiesław 2014-07-25 19:32
Akcja zacna. Popieram.
#6 Kalina 2014-07-25 19:35
Zamiast piane toczyć,to moze zadajcie sobie pytanie:chcemy boiska,czy nie?Jeśli chcemy,to podpiszcie petycje.Jesli nie,to chociaz przestańcie zionąć.Nikt nie ruszy tylka aby cos zrobić dla społeczności lokalnej.Wiekszosc rusza klawiaturę i to jest wasz wklad.Jestem przeciwna sprzedaży boiska.Argument o braku mieszkań i budowaniu nowych w ogóle mnie nie przekonuje.Trzeba jeszcze mieć na te mieszkania pieniądze.Dopoki urzednik nie poniesie osobistej odpowiedzialności za swoje decyzje,dopóty będziemy my wszyscy za ich bledy placic.Szanowne starostwo:teraz boisko,a za chwile park obok kościoła??
#7 tjakuszewicz 2014-07-25 20:33
Jak nic idą wybory. Temat sprzedaży boiska pojawił się już dwa lata temu.
#8 Jaro252 2014-07-25 20:44
Popieram chociaż nie przepadam za tym boiskiem ale powinno być i zostać odtworzone takie jakie było 20-30 lat temu .
#9 Kakadu 2014-07-26 10:21
"a przy szkole powstałoby nowe boisko wielofunkcyjne z tartanową nawierzchnią"- czyli stare sprzedać za grosze, nowe zbudować za duże, gminne pieniądze ?
Wietrzę biznesik. Kto u nas buduje takie boiska?
#10 Michailovitsch 2014-07-26 14:00
@Kakadu: Jak cos Ci śmierdzi, to zmien skarpetki. Nic nie powstanie za gminne pieniadze, bo szkoły ponadgimnazjalne podlegaja pod starostwo. Wykonawca boiska wielofunkcyjnego z tartanową nawierzchnią zostanie zas wyłoniony w drodze przetargu.

Podczas nagonki o stadion był juz populizm, ze przez wpis grozi nam muzeum i brak inwestycji, a tymczasem wpis się odbył, muzeum jak nie było tak nie ma, a ośrodek planuje nowe inwestycje - prowizoryczne zadaszenie kortow tenisow. Czyli jednak były strachy na lachy dla doraznych interesow, a pani konserwator jednak nie gryzie i da się (z glowa) dalej inwestować.

Podobnie i tu nie chodzi o łatanie długow starostwa tylko plan zmodernizowania terenu w ramach Kontraktu Lubuskiego, a sprzedaz jednego z wielu (!) boisk Rolniczaka zapewni na ten cel stosowny wkład własny.

Ogladaliście "Efekt motyla"? Fajny film, ale pana RT znowu dopadł "efekt... nietoperzerza": nie dowidzi, nie dosłyszy, ale sie przyp... ;)
#11 jagoda 2014-07-28 12:27
Jestem za wybudowaniem boiska tartanowego a nie likwidacją.
#12 Kakadu 2014-07-28 17:15
@ Michailovitsch- polecam słownik ortograficzny (może akcja marna, ale jakie wiadomości!)
Co do reszty postu- mieszkam obok boiska i widzę ile osób tam biega. Jest ono potrzebne i wykorzystywane przez mieszkańców.
Ciekawe w którym miejscu ma powstać to nowe?
Czy tak jak orliki budowane w dobrej intencji będzie ogrodzone, zamykane na kłódkę, nieoświetlone itp.?
Żeby opowiedzieć się "za" lub "przeciw" należy poznać wszystkie fakty. Dlatego pytam.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.