Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Frankfurt

Zaglądamy na polsko-niemiecką granicę. Jeszcze wczoraj było tam widać sznur aut ciągnących z Niemiec do Polski, a pod sklepami z papierosami długie kolejki. A dziś? Cisza i spokój, a na moście samochodów jak na lekarstwo.

Choć do ostatniej chwili wydawało się, że Słubice czeka długi czas bez klientów z Niemiec (z powodu obowiązkowej kwarantanny przy powrocie z Polski), to jednak władze Brandenburgii ostatecznie zezwoliły na mały ruch graniczny - ZOBACZ.

To wiadomość ucieszyła mieszkańców. Tych, którzy codziennie w Niemczech mają do załatwienia wiele spraw: pocztę, zakupy, wizytę w banku, odwiedziny u krewnych. Ale także tych, którzy w Słubicach prowadzą biznesy, oparte w większości na klientach zza Odry.

Jednak dzisiejszy dzień przyniósł dość zaskakującą sytuację. Na moście pusto, klientów w sklepach niewielu. Może nie wszyscy nasi sąsiedzi jeszcze wiedzą, że mogą nas odwiedzać bez konieczności późniejszej kwarantanny? A może wystraszyła ich czerwona strefa ogłoszona przez polski rząd albo uznanie całej Polski przez niemiecki Instytut Roberta Kocha za strefę ryzyka zakażenia COVID-19? W najbliższych dniach się przekonamy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 jadziahej 2020-10-24 13:11
DRAMAT... współczuję wszystkim handlowcom ze Słubic i nie tylko. Jak tak dalej pójdzie to nas zajadą. Kochani Słubiczanie WALCZCIE o swoje !!! RAZEM !!!
#2 Daro33 2020-10-24 19:02
Oni się nie boją, to my mamy większego stracha. A czemu ich nie było? Przez haos dezinformacji, mozna, nie można, zakaz. Bazar i sklepu zamknięte... Ale o informacji że w ostatniej chwili zezwolono na mały ruch graniczny nie ma! Nawet w naszych serwisach typu "wp" brak! To skąd Oni mieli wiedzieć? Co?
#3 Banita 2020-10-25 20:28
Dokładnie Daro dobrze to wyjaśnił nic dodać nic ująć
#4 Dr. Sommer 2020-10-26 10:24
Mogę w końcu jechać do Frankfurtu na zakupy czy nie i będzię mnie gonić jakaś Hygiene-Gestapo nowej rzeczywistości?
#5 Dekameron 2020-10-26 13:10
A ty znowu swoje, rób zakupy w Polsce, ja jestem Polakiem i wspieram rodzimy biznes. Tak ci sie tam podoba, to przeprowadź sie za Odrę i będziesz mogł robic zakupy do woli.
#6 Redakcja Słubice24.pl 2020-10-26 13:24
#7 Dr. Sommer 2020-10-26 20:53
@ Redakcja dziękuję za potwierdzenie.

@ Dekameron redakcja Slubice24 mi powiedziała, żę mogę tam robić zakupy do woli bez konieczności przeprowadzki. Mieszkać wolę w Polsce, ale dla zakupów lubię duży sklep z dużym wyborem typu Kaufland czy Real, którego w Słubicach niestety nie mamy.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.