Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Odra

Gołym okiem widać, że wody w Odrze jest dużo więcej. W miniony weekend nasz redakcyjny obiektyw wybrał się na spacerek na nadodrzańskie łąki, żeby sprawdzić, jak wyglądają znane ścieżki. Odra zaczyna się już na dróżkach… a przy brzegu, niestety, pływa mnóstwo śmieci. 

Odra znacznie przybrała. Pod wodą zniknęły łaty piachu, a także nadodrzańskie „plaże”, których zdjęcia pokazywaliśmy jeszcze nie tak dawno. Było to ulubione przez niektórych miejsce imprez oraz.. kąpieli.

Woda zakryła też ostrogi, na których chętnie przesiadywali wędkarze. Zalała niektóre niżej położone ścieżki, na których chętnie spacerowało wielu słubiczan.

Jednak do stanu ostrzegawczego czy alarmowego jeszcze nieco brakuje. Jak podaje serwis HydroIMGW, 5 lipca stan wody w Odrze na punkcie pomiarowym w Słubicach wynosił 342 cm. Dziś mamy podobną wartość. Przypomnijmy, stan ostrzegawczy wynosi 360 cm, a alarmowy – 410 cm.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Tomi70 2020-07-06 20:07
Niemożliwe. A jeszcze tak niedawno probnozowali wielkie susze-wręcz egipskie, a tu taka niespodzianka :-)
#2 Redakcja Słubice24.pl 2020-07-08 21:58
Przypominamy, że tematem powyższego artykułu nie są wybory prezydenckie. Zgodnie z naszym regulaminem i powszechnie obowiązującą w internecie netykietą, wpisy nie na temat są usuwane. Jeśli chcecie dyskutować na tematy polityczne, zapraszamy na forum albo pod newsy związane z wyborami.
#3 cinek88 2020-07-08 22:02
Kochana redakcjo! Dziękuję za reprymendę i przyjmuje ją z pokorą.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.