Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dama z maseczką

Tym razem spacerkiem zaszliśmy pod most graniczny w Słubicach. Co można tam znaleźć oprócz walających się wszędzie (niestety) śmieci? Na przyczółku mostu powstał kolejny mural autorstwa grupy Art Garage. To dama z… maseczką. 

Mural powstał z okazji polsko-niemieckiego festiwalu Unithea 2020. Przedstawia słynną kobiecą postać z obrazu "Dama z gronostajem" autorstwa Leonarda da Vinci, oczywiście po lekkim liftingu.

Kobieta zamiast gronostaja (jak na oryginalnym obrazie) trzyma w ręce płyn do dezynfekcji, a na twarzy ma maseczkę zasłaniającą nos i usta. To nawiązanie do obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa i obowiązującymi obostrzeniami, które powodują, że wydarzenia właśnie takie jak Unithea, nie mogły się odbyć w normalnym wymiarze.

Mural powstał w miniony weekend. Jego autorami są artyści skupieni w grupie Art Garage. Wielu mieszkańców Słubic z pewnością kojarzy ich wcześniejsze prace: napis "I love Słubice" przy ul. Żeromskiego czy ogromny plakat z Jurkiem Owsiakiem umieszczony na wejściu do dawnego kina Piast.

Więcej o ich działalności przeczytacie TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-06-29 19:52
Świetny projekt oby jak najwięcej takich w naszym mieście było...
#2 fizyczny 2020-06-29 22:12
Dołączam się do komentarza powyżej. Brawa i Szacun dla Artystów z ART GARAGE.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.