Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Plac zabaw w Kunowicach

Spacerkiem po mieście dotarliśmy także do Kunowic, a konkretnie placu zabaw przy ul. Rubinowej, niedaleko boiska piłkarskiego. Niestety, widok jaki zastaliśmy nie napawa optymizmem. Wszędzie pełno śmieci i zniszczona infrastruktura.

Teren ten został zagospodarowany w 2016 roku w ramach tzw. inicjatywy lokalnej. Mieszkańcy Kunowic wysprzątali go i uporządkowali, następnie powstał tam plac zabaw, urządzenia do ćwiczeń, ławki, miejsce do grillowania, kosze na śmieci, itd.

Niestety, nie wszyscy szanują to miejsce i jest ono coraz bardziej zdewastowane. Powyrywane deski, przewrócone śmietniki i ławki, a ostatnio uszkodzone ogrodzenie. Do tego walające się wszędzie śmieci oraz porozbijane szkła od butelek.

Bawiący się tam chłopcy, których spotkaliśmy, ze smutkiem stwierdzili, że jest coraz gorzej. Oficjalna strona Kunowic poinformowała kilka dni temu, że jednak z mieszkanek wyrzucała tam ostatnio… swoje śmieci.

Mieliśmy także okazję porozmawiać z byłym sołtysem Kunowic Mariuszem Horoszkiewiczem, który był jednym z inicjatorów powstania tego miejsca. - Niestety, to sami mieszkańcy przyczyniają się do tego. Nie dbamy o to, co mamy. Podobnie jest z terenem przy świetlicy wiejskiej - powiedział ze smutkiem.

Jak to zmienić? Karać, pilnować, instalować monitoring? Macie inne pomysły? Dajcie znać w komentarzach. O zdanie zapytaliśmy także burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 bannan123 2020-06-12 12:13
Szybka akcja, fotopułapka i niewyżyci znajdą się.
#2 slubfurt79 2020-06-12 12:21
Przecież te zachowania z domu wynieśli, widocznie z dziada pradziada. Niektórzy jeszcze na drzewie zostali, witamy w Polszy...
#3 ja28rek 2020-06-12 16:35
Uporządkować i zamontować ukryty monitoring. Sprawców upublicznić i niech słono zapłacą oraz prace społeczne, np. zamiatanie ulic czy czyszczenie rowów melioracyjnych.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.