Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Joachim Schneider

28 lutego 1929 r. w kamienicy przy Sonnenburger Straße 27 we Frankfurcie nad Odrą (dzisiejsza ul. Wojska Polskiego 27 w Słubicach) na świat przyszedł Joachim Schneider. To lokalny historyk, członek honorowy Towarzystwa Historycznego we Frankfurcie nad Odrą, autor licznych publikacji, m.in. na temat koszar dawnego przedmieścia Dammvorstadt i lotniska Fliegerhorst.

Z tej okazji 28 lutego odbyła się uroczystość zorganizowana przez Towarzystwo Historyczne w siedzibie dawnego więzienia Stasi przy Collegienstraße 10. J. Schneider odebrał życzenia urodzinowe i bukiet kwiatów z rąk przewodniczącego towarzystwa i byłego dyrektora Archiwum Miejskiego Ralfa-Rüdigera Targiela.

Następnie odbył się wykład Lothara Meyera na temat historycznych słupów pocztowych w naszym regionie, m.in. przy trasie Słubice – Krosno Odrzańskie – Zielona Góra.

Na zakończenie zebrania w poczet członków towarzystwa został przyjęty dr Adrian Robanus, od 2021 r. pracownik naukowy Muzeum Kleista. Pochodzi z miasta Rothenburg ob der Tauber w Bawarii. W latach 2006-2013 studiował historię na uniwersytetach w Würzburgu i Cambridge. W 2014 r. przebywał również na docenturze w Bolonii. W ostatnich tygodniach przygotowuje wystawę na temat historii miejscowych Żydów po obu stronach Odry.

Informację przygotował Roland Semik.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.