Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Magazyn "Film"

Ciekawostka sprzed pół wieku! Jeden z naszych czytelników, Wojciech Obremski, przesłał do naszej redakcji skan archiwalnego numeru magazynu „Film” z 1973 roku. Było w nim rozstrzygnięcie konkursu, w którym dwie z nagród powędrowały w ręce… mieszkańców Słubic!

Chodzi o egzemplarz z lipca 1973 roku, w którym podsumowano plebiscyt "Najpopularniejsi aktorzy sezonu 1972/73". Głosowali czytelnicy, a wśród nich rozlosowano nagrody - zrobiła to, podczas finału Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie, słynna aktorka Barbara Brylska.

W gronie zwycięzców znaleźli się także słubiczanie: pan Mieczysław Nowak wygrał magnetofon, zaś pan Wiesław Adamczyk stał się szczęśliwym posiadaczem radioodbiornika.

- Wypada mieć nadzieję, że sprzęt służył im dobrze i długo!  A kto wie, być może wciąż jest "na chodzie" – zastanawia się nasz czytelnik.

film zwyciezcy

Dziękujemy za podesłanie materiałów.

---

Jeśli macie podobne dokumenty, historyczne ciekawostki lub dawne zdjęcia, zachęcamy do ich przesyłania. Będziemy je publikować na naszej stronie i na profilu na Facebooku.

Piszcie do nas na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., przez Facebooka albo Whatsappa.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.