Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wieża Kleista

Wracamy do tematu powstania wieży widokowej (tzw. wieży Kleista) na terenie parku za Słubickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. W ostatnich tygodniach tempo budowy mocno przyspieszyło, dlatego zajrzeliśmy tam z naszym dronem, aby zobaczyć postęp prac. 

Cała konstrukcja jest już gotowa i widoczna znad korony drzew. Przypomnijmy, sam obiekt ma mieć docelowo wysokość 30 metrów (szczyt wieży sięgnie około 90 m n.p.m.). Na górę, gdzie powstanie galeria widokowa, będą prowadzić półotwarte schody oraz winda.

O szczegółach więcej przeczytacie TUTAJ.

W ostatnich tygodniach prace mocno przyspieszyły i często trwają do późnych godzin wieczornych. W deklaracji Beaty Bieleckiej, rzecznika prasowego gminy Słubice, budowa obiektu ma zakończyć się w maju tego roku.

Należy pamiętać, że cała inwestycja to nie tylko wieża. Teren wokół niej zostanie zagospodarowany, powstaną m.in. ławki, plac zabaw, wiaty piknikowe i ciąg pieszo-rowerowy.

Jak to wygląda obecnie? Zapraszamy na nasz filmik. Polecamy włączenie trybu 4K.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2021-04-02 15:09
Widok z drona Ewryka lepszy niż z wieży. Wcale nie będzie widoczne, co ma na telerzu pan Piotr K. i cała ta jego histeria antywieżowa była moim zdaniem niepotrzebna.
#2 Bogdano 2021-04-05 13:56
Byłem tam wczoraj. Prace budowlane rzeczywiście są zaawansowane. Myślałem, że wieża ta będzie w miejscu wysadzonej przez Niemców w 1945 roku wieży Kleista. Obecnie budowana wieża będzie w rejonie dawnego pola biwakowego, w niewielkiej odległości od pierwotnie usytuowanej wieży.
#3 damcio 2021-04-05 15:55
ponoć na szczycie wieży ma być restauracja
ponoć wiadomo już czyja
byleby tylko jedzenie mieli lepsze niż w tej restauracji we Frankfurcie w Oderturmie na samej górze(ponoć nie dali rady) i w Kociołku
pomysł fajny na taką restaurację :-)
#4 Dr. Sommer 2021-07-29 17:39
Idę se spacerkiem a tam nic. Tak ostro jak zaczęli budować, tak się zwinęli i od miesięcy tylko pręty na betonie sterczą. Nie wiem o co chodzi - pewnie o pieniążki.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.