Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:Komunia Święta - sakrament ile trzeba dać na organizacje?? 2011/04/11 23:21 #8670

  • robertos1
  • robertos1 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Oj mylisz się kolego. Najbardziej przykre w tym wypadku jest to, że jak widać z avatara jesteś muzykiem. Lub też inaczej- zajmujesz się muzyką. Każdy jeden tekst można interpretować na różne sposoby. Dusza muzyka powinna to rozumieć. Racjonalizm jest dobrą przypadłością. Ale i w tym umiar i pokora jest potrzebna. "Jeśli kto ci wymierzy policzek, nadstaw mu drugi", czyż to oznacza, że jak cię kibol będzie napierdzielał na stadionie w amoku to masz mu w imię chrześcijańskiej tożsamości pozwolić na totalne oklepanie? Skoro zajmujesz się tak bardzo tekstami Ewangelii i rozumujesz je tak dosłownie w takim razie na ulicach powinieneś widzieć ludzi, którzy rwą swój płaszcz i oddają połowę biednemu. Ale mogą też wpłacić na konto jakiejś fundacji 10 zł. Tu jest istota i przesłanie. Ludzkie. Nie racjonalne. Uczuciowe i pełne empatii. A jak to już w świecie bywa nawet i u chrześcijan panie Dulskie się znajdą. I jak chce się psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie. Ot i cała "racjonalna" istota naszej ziemskiej tułaczki. "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" - z pracy na emeryturę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Komunia Święta - sakrament ile trzeba dać na organizacje?? 2011/04/11 23:28 #8671

  • robertos1
  • robertos1 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Acha i tak sobie skojarzyłem. "Teologiem nie jestem, więc rozumuję dosłownie". Jeśli ktoś rzuci tekst "kopnij się po browara" też będziesz rozumował dosłownie? Co do poezji i porównań to wydaje mi się, że gdybyś takową pojmował dosłownie ciężko byłoby zdać maturę. A sądzę, że masz to za sobą, bo inteligentne wpisy o tym świadczą. Troszkę pogubione, ale ciekawe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Komunia Święta - sakrament ile trzeba dać na organizacje?? 2011/04/12 11:30 #8674

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14
Mitologia ma to do siebie, a Biblia czy Koran to zbiory mitologiczne - tylko o wyjątkowej wartości dla wierzących, że nie sposób ustalić jak się RZECZY MAJĄ W ISTOCIE. Czy Jezus faktycznie zamienił wodę w wino, czy jest to tylko przypowieść metaforyczna? Może ukrzyżowanie też należy tak traktować? Albo "przynajmniej" zmartwychwstanie? Gdzie są fakty a gdzie tylko ich przybliżenie, lub fantazjowanie? Problem z religią polega na tym, że posiada ona patent na prawdy ostateczne, a dogmatyka nie pozwala osobie wierzącej na zastanawianie się czy nie jest może inaczej niż dana religia naucza; "zbyt głębokie dociekanie" może skończyć się wykluczeniem z religijnej wspólnoty - kiedyś heretyków po prostu zabijano, dzisiaj na szczęście jest z tym sporo lepiej. Oczywiście, religia to sprawa duchowa i wszystko co z nią związane należy rozpatrywać TYLKO w kategoriach duchowych. Niemniej jednak sprawy duchowe schodzą dzisiaj na dalszy plan, a liczy się tylko wykwintna celebra, swoista liturgia zamożności (przede wszystkim kleru) oraz kreowanie świata podług norm opartych właśnie na mitologii, czego implikacje kreślą obraz świata jaki znamy; od kształtujących obraz nienawiści krzyży pod Belwederem, po zamachy islamistów - nie przerysowuję niczego, taki jest świat jaki znamy, chyba, że ktoś zna inny, ale to raczej nie na tej planecie. Religia ma też inny, niemiły aspekt. Dzieci wychowane w jakiejś wierze, przyjmują czy chcą czy nie wiarę rodziców - bo nie mają zbyt wiele do gadania. Dziecku nie pozwala się na podjęcie samodzielnej decyzji, bowiem wszystko ma już narzucone z góry, a katoliccy rodzice nie wyobrażają sobie, aby ich dziecko "nie poszło do komunii", kopiując schemat który działa od pokoleń i działa skutecznie, nabijając religijne statystyki i dochody kurii, rujnując czasem przy tym finansowo mniej zamożnych rodziców, nie mówiąc o najważniejszym - że narzuca się komuś system wierzeń i "Pana Boga", wykorzystując z premedytacją to, że dziecko jest "tylko dzieckiem".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Komunia Święta - sakrament ile trzeba dać na organizacje?? 2011/04/12 23:00 #8684

  • robertos1
  • robertos1 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Umówmy sie kolego. Ja nie jestem jakimś fanatykiem. Szlag mnie trafia też jak widzę, co dzieje się pod Pałacem Prezydenckim. Pojechałeś teraz w mitologię. Dzieci oczywiście też są wolnymi ludźmi, ale niestety do pewnego wieku należy za nie brać odpowiedzialność. Więc tok myślenia, który prezentujesz o narzucaniu wiary i wolności wyboru jest trochę dziwny. Ja jestem ojcem i wychowuję swoje dzieci w duchu tolerancji dla wszelkich odmienności; ubóstwa wszędzie widocznego(bo niestety to dziś też rodzaj odmienności), religii, koloru skóry itd. Szanuję też i Twoje poglądy i miło mi się z tobą dyskutuje. Ale muszę stwierdzić, że za mało w tobie zrozumienia dla ludzi, którzy wierzą. Pascal kiedyś postawił taki zakład: jeśli nie ma Boga a ty w Niego wierzysz nie tracisz nic, ale jeśli On jest, a ty w Niego nie wierzysz- tracisz wszystko. Doszukiwać się można wątków historycznych, faktograficznych, ale nie na tym polega wiara. Mój wlasny dziadek opowiadał mi, że w 1914 roku szedł do Komunii i wyglądało to tak. Rano był na religii i ksiądz im powiedział, że dziś po południu odbędzie się msza, na której przyjmą Komunię. I nikt nie szalał z ceregielami. Rozpoczynała się wojna. A on to wydarzenie pamiętał mając 92 lata.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Komunia Święta - sakrament ile trzeba dać na organizacje?? 2011/04/13 10:45 #8688

  • Lea
  • Lea Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 3
Pomijając Wasze rozważania na temat wiary, może mi ktoś odpowie, co w sytuacji, kiedy rodzice nie chcą lub nie mogą zapłacić tych 500 zł? Ksiądz nie udzieli dziecku komunii?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Komunia Święta - sakrament ile trzeba dać na organizacje?? 2011/04/13 16:08 #8692

  • robertos1
  • robertos1 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Zawsze można powiedzieć, że "mnie na to nie stać". I tyle. Ksiądz jak ksiądz, raczej nie powinien robić z tego powodu problemów. Można dać 100 zł i powiedzieć "tyle mogę". Można w zamian wykonać jakąś pracę, której przy tej okazji jest trochę w kościele. Wiem, bo sam to przechodziłem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Komunia Święta - sakrament ile trzeba dać na organizacje?? 2011/04/21 16:19 #8770

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 536
  • Otrzymane podziękowania: 26
Nie dyskutujemy ! Płacimy !!! Ile kto może, nie mniej niż pińset!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Komunia Święta - sakrament ile trzeba dać na organizacje?? 2011/04/22 12:44 #8775

  • robertos1
  • robertos1 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Racja "yon" święta prawda. Płacić trzeba i to bez dyskusji. Jak większość ustali jakieś kwoty to reszta musi się dostosować. Jak świat światem nigdy syty głodnego nie rozumiał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Komunia Święta - sakrament ile trzeba dać na organizacje?? 2011/04/22 14:10 #8776

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14
Pieniądze można wydać w bardziej pożyteczny sposób, niż na sponsoring ubierających się na czarno, nawiedzonych facetów (?), uprawiających gusła w swoich pełnych przepychu pałacach. Ale jeśli ktoś czuje nieodpartą potrzebę, aby oddawać pieniądze najbogatszej korporacji na świecie, niech oddaje. Stultorum infinitus est numerus.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Komunia Święta - sakrament ile trzeba dać na organizacje?? 2011/05/02 23:44 #8869

  • robertos1
  • robertos1 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Stary wyluzuj. A ile oddajesz Microsoftowi? Chyba, że jedziesz na piratach. Muzyk z Ciebie jest jak widzę na zdjęciach. Obstawiony parapetami od stóp do głow. Te korporacje też zarabiają. Jeśli ktoś ma ochotę posyłać dziecko do komunii, to jego sprawa, ale po co od razu takie teksty. Też mam pałac, na czarno się lubię ubierć i mam Korga PA588, Yamahę MO6, PA 80, Yamahę W7 i takie gusła odwalam, że głowa mała. I pożyteczne są.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Komunia Święta - sakrament ile trzeba dać na organizacje?? 2011/05/03 08:09 #8870

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14
Ale Twój pałac pochodzi (w co nie śmiem wątpić) z ciężkiej pracy. Natomiast pałace klechów są wynikiem pasożytnictwa, wyrosły na obiecywaniu lepszego życia po życiu i blisko dwutysiącletniej indoktrynacji w oparciu o dzieło, które rzekomo jest głosem "boga", a faktycznie interpretacją lub czasem niemal dosłownym przeniesieniem mitów egipskich, greckich, hebrajskich. Z żerowaniem na ludzkich słabościach zgodzić się nie mogę, dlatego kontestuję czasem publicznie - na co pozwala mi artykuł 54 konstytucji RP. Nawet jeśli przynosi to jedynie ostracyzm.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Komunia Święta - sakrament ile trzeba dać na organizacje?? 2011/05/03 08:28 #8871

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
dreamhost
Zgadzam się w zupełności z Tobą.Klechy mówią o skromności i prostocie więc niech sie tego trzymają a nie ręce po łapówki wyciągają.I niby co łaska.Moje dziecko ma swoje potrzeby a Oni są dla Nas a nie My dla nich i łaski nie zrobią że ochrzczą dziecko lub pozwolą dziecku przystąpić do komunii.Tak więc inni niech sobie dają a ja dam na ile mnie stać i ile ja uważam za słuszne.Tak więc nie więcej niż 50 złotych.Dziękuję i do widzenia albo i nie... he he he

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Komunia Święta - sakrament ile trzeba dać na organizacje?? 2011/05/03 09:02 #8872

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14
"Tak więc nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem."
(Łk 14, 33).

"Ludzie mówią, ze jeżdzę Maybachem 62, a nibym czym mam jeździć - na krowie mam jeździć?"
(Rydzyk Ojciec Tadeusz)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2