Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

urzedy w słubicach 2009/07/11 23:23 #2841

  • aaaaa
  • aaaaa Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
co sadzicie na temat urzedów, obsługi penetów przez urzędników?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:urzedy w słubicach 2009/07/13 06:45 #2847

  • bbbb
  • bbbb Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
wskażę tylko negatywne odczucia, pierwsze dotyczy całego systemu, denerwuje mnie pobieranie opłat czy prowizji za składanie jakiegoś wniosku itp, przecież ja nie składam tego dla zabawy. Opłata skarbowa powinna dawno nie istnieć bo czuć PRL-em. A do urzędników nie mam jakiś zastrzeżeń, starają się pomóc jak mogą, choć na pewno znajdzie się jakiś człowiek co powinien zmienić pracę, ale jak zmienić pracę jak się całe życie siedziało w urzędzie:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:urzedy w słubicach 2009/07/13 09:45 #2853

  • bob
  • bob Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
bbbb napisał:

wskażę tylko negatywne odczucia, pierwsze dotyczy całego systemu, denerwuje mnie pobieranie opłat czy prowizji za składanie jakiegoś wniosku itp, przecież ja nie składam tego dla zabawy. Opłata skarbowa powinna dawno nie istnieć bo czuć PRL-em. A do urzędników nie mam jakiś zastrzeżeń, starają się pomóc jak mogą, choć na pewno znajdzie się jakiś człowiek co powinien zmienić pracę, ale jak zmienić pracę jak się całe życie siedziało w urzędzie:)


Pewnie masz na myśli US. Jak się tam wchodzi to już czuć niechęcią do petenta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:urzedy w słubicach 2009/07/13 10:11 #2855

  • roksana
  • roksana Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jeśli myślicie, by w Urzędzie Miejskim zostać szybko i sprawnie obsłużonym to musicie jeszcze poczekać. Na gminę ok 20 tyś mieszkańców jest nas tylko ok 130 urzędników. Brakuje jeszcze 70 osób aby jeden urzędnik przypadał na 100 mieszkańców. Wtedy myślę sytuacja sie poprawi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:urzedy w słubicach 2009/07/13 23:53 #2865

  • welea
  • welea Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 30
  • Otrzymane podziękowania: 0
ale przeciez nie ma wolnych etetow.
ja uwazam ze kazdy urzednik robi to co do niego nalezy w sposob odpowiedni, ale ludzie czasem nie wiedza jakie sa przepisy i procedury i dlatego sie wkurzaja, a przeciez to nie urzednik je wymysla.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:urzedy w słubicach 2009/07/14 10:26 #2871

  • roksana
  • roksana Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Tak , teraz nie ma wolnych etatów bo nie ma pieniedzy, jest kryzys, podatki coraz mniejsze wpływaja do kasy miasta. Ale widać już poprawę, niedługo ruszy bazar i ściągniemy z nich więcej kasy. Obserwuj ogłoszenia ofert pracy , myslę, że za 2-3 lata dociagniemy do 200 przcowników w urzędzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:urzedy w słubicach 2009/07/14 10:56 #2872

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
roksana napisał:

Tak , teraz nie ma wolnych etatów bo nie ma pieniedzy, jest kryzys, podatki coraz mniejsze wpływaja do kasy miasta. Ale widać już poprawę, niedługo ruszy bazar i ściągniemy z nich więcej kasy. Obserwuj ogłoszenia ofert pracy , myslę, że za 2-3 lata dociagniemy do 200 przcowników w urzędzie.

A dlaczego nie do 2000??
Wtedy wszystkim nam, a przede wszystkim wyluzowanym urzędnikom w UM, będzie żyło się lepiej.
Myślę, że powinno się jeszcze zwiększyć stan osobowy w takich obszarach jak te:

SAMODZIELNE WIELOOSOBOWE STANOWISKO ds.
WSPÓŁPRACY ZAGRANICZNEJ
3 etaty
Czy UM to jakiś oddział dużej firmy handlu zagranicznego, że potrzeba aż trzech osób.

Albo tu:
SAMODZIELNE STANOWISKO ds. SYSTEMU
ZARZĄDZANIA ENERGIĄ (SEMS)
1 etat
Czemu ma służyć takie stanowisko w Urzędzie, będziemy budować elektrownie i sprzedawać prąd?
Zainteresowanym podaję link: www.slubice.pl/?a=temat&id=55

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:urzedy w słubicach 2009/07/14 12:42 #2875

  • bbbb
  • bbbb Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
tak masz rację US to specyficzny urząd....kilku pracowników jest tam po prostu nietykalnych (kierownicy działów), choć jakoś nie narzekam na nich:) jeszcze:)


"Urzędnik to najczęstszy zawód w Polsce, etat daje poczucie bezpieczeństwa, zysk bez ryzyka..."

Urząd to przechowalnia swojego elektoratu, wolałbym żeby w Polsce armia była liczniejsza niż liczba urzędników....do roksany...dlaczego piszesz posty w godzinach pracy?

w Polsce mamy 500 tys urzędników a armia to 150 tys żołnierzy....wniosek nasuwa się jeden....



I można zauważyć pewną prawidłowość że te same nazwiska występują w różnych urzędach....rodzinny zawód czy co? Podnoszenie liczby urzędników nie zmniejszy biurokracji tylko ją zwiększy bo jeśli prowadzę DG to będę musiał więcej poświęcać czasu na papierki a niestety czas poświęcony na bieganie od okienka do okienka nie jest wliczany w koszty prowadzenia firmy.
nie potrzeba nam kolejnych urzędników i tak jest was już wystarczająca ilość.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:urzedy w słubicach 2009/07/14 16:28 #2876

  • roksana
  • roksana Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Przyznasz, że Urząd Miejski to największy pracodawca w Gminie. Teraz kiedy bezrobocie będzie rosło jedyna nadzieja , że największy pracodawca zwiekszy zatrudnienie. Dlatego proszę o szacunek. Do bbbb, masz pretensje, że w urzedach przewijaja sie te same nazwiska. To może mi powiesz gdzie nasze dzieci maja pracować ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:urzedy w słubicach 2009/07/14 16:36 #2877

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Tak, twórzmy nowe urzędy, dostawiajmy nowe stołki, żeby była praca- genialna logika. Jeśli wszyscy urzędnicy prezentują taki poziom to ja dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:urzedy w słubicach 2009/07/14 16:41 #2878

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
roksana napisał:

Przyznasz, że Urząd Miejski to największy pracodawca w Gminie. Teraz kiedy bezrobocie będzie rosło jedyna nadzieja , że największy pracodawca zwiekszy zatrudnienie. Dlatego proszę o szacunek. Do bbbb, masz pretensje, że w urzedach przewijaja sie te same nazwiska. To może mi powiesz gdzie nasze dzieci maja pracować ?

Kpisz czy o drogę pytasz?
W/g Ciebie ratunkiem na bezrobocie jest zwiększanie liczby urzędników?
Nie dziwne, że ludzie narzekają na prace Urzędu, skąd ten burmistrz bierze takich asów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:urzedy w słubicach 2009/07/14 18:34 #2880

  • Roksana
  • Roksana Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
W tych ambitnych planach w zatrudnieniu 200 urzędników tak aby jeden przypadał na 100 mieszkańców stoi na przeszkodzie zbyt mała ilość pomieszczeń w budynku Urzędu Miejskiego. W związku z ty zwracam się do mieszkańców Słubic by składali propozycję rozwiązania tego problemu. Jedną z propozycji jest wybudowanie budynku przy istniejącym juz urzędzie ( w miejscu parkingu od ul. Konstytucji 3-go Maja ) i połączenie ich nadziemnym przejściem, jak w Colegium Polonicum. Drugą propozycją jest zadaptowanie przejętego terminala na przejściu w Świecku i przeniesienia części wydziałów. Z tym zastrzeżeniem,że urzędnicy tam załatwiali by sprawy petentów drogą on-line ( zbytnie oddalenie ). Jest jeszcze propozycja dobudowania 2 pięter na istniejącym budynku ale w tej sprawie muszą się wypowiedzieć budowlańcy. Jak sądzicie, ktora propozycja jest najciekawsza ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:urzedy w słubicach 2009/07/14 19:03 #2883

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Teraz już wiem, że Roksana nie ma pojęcia o czym pisze.
Idź się przewietrz dziecino, dobrze Ci to zrobi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:urzedy w słubicach 2009/07/14 20:32 #2886

  • Basia
  • Basia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
gosc napisał:

roksana napisał:

Przyznasz, że Urząd Miejski to największy pracodawca w Gminie. Teraz kiedy bezrobocie będzie rosło jedyna nadzieja , że największy pracodawca zwiekszy zatrudnienie. Dlatego proszę o szacunek. Do bbbb, masz pretensje, że w urzedach przewijaja sie te same nazwiska. To może mi powiesz gdzie nasze dzieci maja pracować ?

Kpisz czy o drogę pytasz?
W/g Ciebie ratunkiem na bezrobocie jest zwiększanie liczby urzędników?
Nie dziwne, że ludzie narzekają na prace Urzędu, skąd ten burmistrz bierze takich asów?


Brzmi to jak naj, naj, najszczersza prawda...
Ale chyba kpi ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:urzedy w słubicach 2009/07/14 21:23 #2888

  • kass
  • kass Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 0
gosc napisał:

roksana napisał:

Przyznasz, że Urząd Miejski to największy pracodawca w Gminie. Teraz kiedy bezrobocie będzie rosło jedyna nadzieja , że największy pracodawca zwiekszy zatrudnienie. Dlatego proszę o szacunek. Do bbbb, masz pretensje, że w urzedach przewijaja sie te same nazwiska. To może mi powiesz gdzie nasze dzieci maja pracować ?

Kpisz czy o drogę pytasz?
W/g Ciebie ratunkiem na bezrobocie jest zwiększanie liczby urzędników?
Nie dziwne, że ludzie narzekają na prace Urzędu, skąd ten burmistrz bierze takich asów?

:lol: nie mogłam powstrzymać uśmiechu na twarzy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3