Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2017/05/19 08:42 #28752

  • Optra
  • Optra Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Za moich czasów (obecnie studiuję) głównym czynnikiem dostania się do latarni były oceny na świadectwie. Do podstawówki chodziłam do dwójki, a idąc do latarni prawie nikogo nie znałam, gdyż większość uczniów była właśnie z trójki. Najważniejsze, žeby córka miała dobre oceny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2017/05/22 18:12 #28770

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość
Byłem na tym zebraniu i faktycznie padło tam takie stwierdzenie, że od nowego roku szkolnego "Latarnia" będzie kontynuowana w klasach 7-mych bo gimnazja ulegają likwidacji. Podania do Latarni mogą składać uczniowie klas 6-tych wzsystkich szkół podstawowych ze Słubic i okolicy a decydować ma faktycznie średnia z ocen i zachowania. Klasa 7A będzie w Latarni a wszyscy ci uczniowie ze szkoły nr2 którzy nie dostaną się do niej będą rozdzieleni między pozostałe klasy BiC. No i teraz najlepszy numer, nie przewiduje się 4-tej klasy gdyby z innych szkół niż dwójka liczba chętnych do Latarni była większa i może się okazać, że klasa A będzie liczyła 22-24 uczniów, bo tak chcą niemcy a w klasach BiC będzie ich po 40-tu. Choć pani dyrektor z gimnazjum która ma pilotować temat stweirdziła, że nie będzie robić konkurencji nauczycielom w innych szkołach to znaczy nie będzie zabierać uczniów i preferować będzie uczniów z podstawówki nr2. Nikt apsolutnie nie przejmuje się że dzieciaki które od pierwszej klasy chodziły razem będą traz pomieszane i rozdzielone. Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno wszyscy uczniowie z klasy 6A zapisują się do Latarni bo nie chcą być rozdzieleni od nowego roku szkolnego i jak oni sie dostaną to faktycznie z innych szkół nikt się niedostanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2017/06/01 18:19 #28799

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość
Rozumiem, że ZAO wraz z całym naczalstwem w UM przyklepali ten głupi pomysł, ale co na to Kuratorium Oświaty w Gorzowie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Latarnia" Gimnazjum nr 2 2018/08/17 15:08 #33581

  • achuga
  • achuga Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, czy ktoś może ma wiedzę, czy projekt "Latarnia" jest także kontynuowany w SP2 w tym roku szkolnym, czyli 2018/19? Jestem też ciekawa opinii uczniów i rodziców jak to działa w podstawówce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2