Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/16 23:51 #32135

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Panie Ciszewicz- Dlaczego Pan nie budujesz wieży ? Za nasze m.in. oczywiście pieniądze, bo za Pańskie nigdy byś Pan pewnie nie zbudował. CO stoi Panu na przeszkodzie ? Kiedy przetarg (miał być już w czerwcu 2017 roku) ? CO Pana zatrzymuje ? Pytam, bo rządzi Pan (jeszcze) w tej gminie i rozporządza NASZYMI pieniędzmi. KTO będzie budował ? Czego się Pan boisz ?…Buduj ! Chcę zobaczyć te tłumy turystów- czyżby zabrakło Tobie pary Panie burmistrzu ? I ci wszyscy radni, którzy byli ZA…no gdzie jesteście ? Spokojnie- przypomnimy sobie o Was. Już wkrótce…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/17 15:17 #32137

  • Rob
  • Rob Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 17

Pirlo napisał: Panie Ciszewicz- Dlaczego Pan nie budujesz wieży ? Za nasze m.in. oczywiście pieniądze, bo za Pańskie nigdy byś Pan pewnie nie zbudował. CO stoi Panu na przeszkodzie ? Kiedy przetarg (miał być już w czerwcu 2017 roku) ? CO Pana zatrzymuje ? Pytam, bo rządzi Pan (jeszcze) w tej gminie i rozporządza NASZYMI pieniędzmi. KTO będzie budował ? Czego się Pan boisz ?…Buduj ! Chcę zobaczyć te tłumy turystów- czyżby zabrakło Tobie pary Panie burmistrzu ? I ci wszyscy radni, którzy byli ZA…no gdzie jesteście ? Spokojnie- przypomnimy sobie o Was. Już wkrótce…


Pirlo, to brzmi jak groźba. Człowieku , opamiętaj się , skąd u Ciebie tyle jadu ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/17 15:51 #32138

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
@Rob. Posłuchaj człowieku uważnie- brzmi to dla Ciebie, jak groźba, bo zapewne uważasz, że burmistrz razem z radnymi mogą sobie robić co chcą i przed nikim nie odpowiadać. A to błąd ! Gmina nie jest czyjąś prywatną własnością, lecz dobrem publicznym. Być może władze o tym zapomniały, natomiast dla mnie jest czymś oczywistym, że przychodzi czas podsumowań i już wkrótce władze będą musiały ponieść wyborcze konsekwencje dokonywanych przez siebie samowolnych wyborów.

Piszę „samowolnych”, bo w tej sprawie zignorowano de facto głos mieszkańców i projekt przeforsowano wbrew nim. A na takie władze nie ma miejsca, a już na pewno obok takiej bezczelności (przypomnę, że to my płacimy ze tę fanaberię) nie powinno się przechodzić zupełnie obojętnie.

I powtórzę jeszcze raz- jeśli ktoś chce topić PUBLICZNE pieniądze w takie projekty, to niech się nie dziwi, że spada na niego krytyka. Pan Ciszewicz i państwo radni, którzy byli na TAK powinni się zrzucić ze swoich portfeli, kupić sobie grunt, postarać się o stosowne pozwolenie i budować. Taka budowla mogłaby kosztować nawet 100 milionów i nic bym nie mówił, skoro byłaby realizowana z pieniędzy prywatnych. Tymczasem za naszą krwawicę państwo ci chcą realizować absurdalne projekty mając totalnie wyrąbane na głos ludzi za pieniądze, których to dziadostwo ma powstać.

Oczekujesz, że w takich okolicznościach będę siedzieć cicho ? Nie, nie będę…
Za tę wiadomość podziękował(a): Lechita

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/18 07:09 #32139

  • victory79
  • victory79 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 84
  • Otrzymane podziękowania: 6
Po pierwsze w zimę przy minusowych temperaturach budowanie czegokolwiek jest debilizmem. Po drugie pirlo jesteś bardzo labilny nie rozumiem takich gości jak ty, niby jesteś przeciwko czemuś a później apelujesze, żeby to robić mija się to z jakąkolwiek logiką

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/19 08:34 #32143

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
@victory- nie wiem czy wiesz, ale mimo buńczucznych zapowiedzi nie było nawet jeszcze przetargu. Przypomnę, że ten miał mieć miejsce w tamtym roku. Dlatego pytam burmistrza co go po prostu zatrzymuje ? Tego oczywiście nie wiem, ale mam pewne podejrzenia... Ciszewicz bowiem doskonale wie, że forsowana przez niego inwestycja wcale nie cieszy się tak wielkim poparciem jakby sobie zapewne życzył. Przeciwnych jest mnóstwo mieszkańców i to nie tylko z Osiedla Leśnego, czy ulicy Sportowej, ale również wielu innych słubiczan. Być może rok wyborczy to po prostu nie najlepszy czas na wieżyczkę ? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/19 11:08 #32145

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
Potrafisz nieraz coś z sensem i zgodnie z prawdą napisać. Jestem pod wrażeniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/19 12:28 #32146

  • marchewka
  • marchewka Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 2
Może Pan Burmistrz skapnął się, że wieża to baaaardzo głupi, bezsensowny, drogi i nikomu niepotrzebny kurnik w lesie. Może ktoś go oświecił, ze nie wypada budować pomników niemieckim poetom czy tym bardziej żołnierzom? A teraz głupio mu przyznać się do błędu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/19 13:07 #32147

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Do żadnego błędu to On się akurat na pewno nie przyzna i będzie szedł w zaparte. Wieża jest już przyklepana i od przynajmniej pół roku z dużym hakiem czeka na realizację.I tutaj ciekawostka: najpierw w magistracie była mowa o tym, że przetarg będzie ogłoszony latem 2017, a teraz zgadnijcie co...że nie wiadomo kiedy w ogóle będzie. Moim zdaniem być może przy Akademickiej mogli skumać, że hulające po lesie buldożery mogą rzeczywiście w kontekście wyborów samorządowych wyglądać jednak nieco słabo. Słubiczanie lubią w tym miejscu biegać, spacerować i możecie mi wierzyć, że mnóstwo ludzi o czymś podobnym nie chce nawet słyszeć. Za wieżyczką ciągnie się smród, a machina promocyjno-propagandowa też nie uratuje tutaj sytuacji. A nuż kto wie, może rzeczywiście za "atrakcję turystyczną" przyjdzie radnym i burmistrzowi zapłacić- swoim ciepłym stołkiem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/19 14:31 #32151

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
Może jeszcze nie istnieje firma, która wygra przetarg?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/19 21:52 #32153

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Tak więc przetargu, jak nie było tak nie ma, ale przy okazji dzisiejszego spaceru spostrzegłem też jedną ciekawą rzecz: mianowicie do polanki (byłe pole biwakowe), na której ma stanąć wieża prowadzi teraz dosyć szeroka, leśna droga. Moim zdaniem tej drogi tam wcześniej nie było, bo dawniej istniała tam jedynie zarośnięta ścieżynka.

Żeby lepiej to zobrazować posłużyłem się mapą- na czerwono zaznaczyłem tę drogę leśną, która wcześniej była jedynie ścieżką. Na niebiesko natomiast prawdopodobną trasę, po której, jak przypuszczam będzie transportowany sprzęt do budowy wieży. Trasa ta, jak widzicie łączy się na wysokości stadionu z tą nową drogą. Dodam jeszcze tylko, że ta leśna arteria jest bardzo często uczęszczana zarówno przez rowerzystów, jak i biegaczy. Okrąg to już oczywiście miejsce planowanej inwestycji (która swój finał znajdzie, ale chyba dopiero po wyborach)

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/19 21:59 #32154

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
A tutaj mały "bonus". Proponuję spacerując po lesie (mimo, że temat już zgłosiłem) patrzeć nad głowy. Tak nasze kochane władze dbają o ten las.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/20 07:44 #32155

  • Rob
  • Rob Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 17
Pirlo, Twój stosunek do burmistrza Słubic jest taki sam jak PIS-ów do Donalda Tuska. Ci jakby mogli toby Tuska rozszarpali gołymi rękoma. Kiedy ogłosisz, że dziadkowie naszego burmistrza służyli w Wehrmachcie ?
A propos twojego zdjęcia powyżej. Co ma piernik do wiatraka ? Po ostatnich licznych wichurach trochę drzew się połamało i sukcesywnie szkody są naprawiane, a TY na siłę wyszukujesz takie rzeczy i ogłaszasz, że winne są władze tego miasta. Zrób jeszcze kilka zdjęć papierków na ulicy i napisz na forum, że burmistrz nie dba o porządek w mieście. :evil:
Za tę wiadomość podziękował(a): jadziahej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/20 09:25 #32157

  • victory79
  • victory79 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 84
  • Otrzymane podziękowania: 6
No i co z tego, że jakaś droga jest szersza. Pirlo przestań snuć spiskowe reorie dziejów. Ty nie masz rodziny, ani żadnych zaintersowań, ? że cały swój czas poświęcasz na szukanie dziury w całym. Zajmij się czymś pożytecznym, np. posprzątaj papierki z chodników, zamieć liście, przeprowadź jakąś staruszkę przez pasy. Nie będziesz miał czasu na głupoty, i dobry uczynek zrobisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez victory79. Powód: Błąd literowy

Odp: Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/20 10:15 #32159

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Akurat zdjęcie z tym drzewem zostało dodane na marginesie przede wszystkim dlatego, że stwarza zagrożenie. Z jakiej racji mam niby sprzątać papierki ? Chyba są do tego powołane służby, czy już może oszczędza się nawet na tym ? Tak, jak na lodowisku dla dzieci w te ferie ? Hmm ?

Co do Pana Ciszewicza- prywatnie jest On mi obojętny (nie znam nawet tego Pana), ale tak się składa, że jest burmistrzem. Podejmuje facet pewne decyzje, ale przede wszystkim narzuca swoje widzimisię innym. To, że komuś powierzono tak odpowiedzialne stanowisko i władze nie oznacza, że może robić sobie wszystko co mu się żywnie podoba. Wieża idzie w miliony, więc można było chociaż zrobić konsultacje w tej sprawie i na ich podstawie podjąć decyzję, czy budować, czy nie.

A jak było ? Postawiono (mimo protestów)mieszkańców przed faktem dokonanym, zignorowano ich, a teraz nagle wielkie pretensje ?

Przecież, gdy Ciszewicz przychodził do urzędu nie było nic poza uchwałą intencyjną i można było (jak twierdził radny Potorski) z tego zrezygnować. Ale nie- na siłę, wbrew ludziom, wbrew rozsądkowi ta inwestycja była forsowana. Co więcej nawet sami radni nie wiedzieli (tu znów powołuje się na słowa Pana Potorskiego), że pochłonie ona miliony. A mimo to głosowali na tak !

To jest w porządku ? Tak powinno być ?

Dajcie spokój… I jeszcze raz to napiszę- Słubice mają masę innych potrzeb, a topienie takiej góry pieniędzy w coś takiego to szczyty szczytów. Jako wyborca i mieszkaniec tego miasta jestem rozczarowany i oczekuję zmian.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lechita

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Do Pana Ciszewicza- WIEŻA KLEISTA 2018/02/20 10:22 #32160

  • jadziahej
  • jadziahej Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 7
a jakie potrzeby maja Słubice Pirlo ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3