Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Odbudowa wieży Kleista? 2016/06/22 07:59 #26117

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
Mylisz się. Wieża na pewno będzie odwiedzana i to na pewno częściej niż dom Bollframa. Oczywistym jest że głównym powodem dla którego odwiedza się Słubice są zakupy i usługi, ale to też jest turystyka. Samo to że Słubice leżą na granicy i tworzy dwumiasto jest walorem turystycznym, bliskość Berlina i Poczdamu jest walorem turystycznym. Żeby te walory wykorzystać w jeszcze większej mierze trzeba Słubice uatrakcyjniać poprzez takie inwestycje jak wieża kleista. Takie inwestycje na pewno spowodują tylko wzrost zainteresowania Słubicami i zwiększenie liczby osób odwiedzających Słubice. Takie inwestycje mogą spowodować, że ktoś kto tylko przyjeżdża na chwilę do Słubic może zostanie na ten jeden dzień dłużej i zostawi więcej pieniędzy. Gwarantuję Ci że więcej osób odwiedza Słubice niż Ośno Lubuskie. Słubice maja największą bazę noclegową w całym województwie Lubuskim, więc nie wiem czy Słubice nie są na czele w lubuskim pod względem liczby Turystów. Trzeba robić tak aby Ci turyści jak najwięcej pieniędzy zostawiali w Słubicach a wtedy będzie więcej pieniędzy na drogi, których i tak teraz robi się dużo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Odbudowa wieży Kleista? 2016/06/22 09:25 #26118

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Jeszcze raz to podkreślam-nikt do Słubic nie przyjeżdża w celach turystycznych i wydawać by to się mogło, jak to mówi klasyk, oczywistą oczywistością.Jeśli ktoś się zatrzymuje w Słubicach to robi to w celach biznesowych, lub po to by zrobić zakupy, zatankować, etcetera-żadna śmieszna wieża tego nie zmieni.Głęboko wątpie w to, by tutaj miały się zatrzymywać teraz tłumy, tylko po to, żeby wejść na tę wieżę i popatrzeć sobie na cmentarz i bazar.....Jeśli ktoś chce coś zobaczyć, to jak słusznie zauważyłaś/zauważyłeś jedzie do Berlina, lub Poczdamu.Słubice mają inne aututy, wynikające właśnie między innymi z dogodnego położenia i na nie muszą kłaść nacisk-mowa tutaj właśnie o usługach i handlu.Chcecie koniecznie zatrzymać o ten dzień dłużej przyjezdych? To zainwestujcie choćby w Polonie Słubice, lub zorganizujecie cokolwiek innego,ale sensownego.CO do hoteli-hotelarze z tego co wiem nie narzekają na ruch, a to oznacza, że przyjezdni jednak mimo braku wieży zostają w Słubicach.
Chcecie koniecznie wieży?-znajdziecie jej inną dogodną lokalizację, dołóżcie w jej inwestycję z własnej kieszeni i róbcie sobie na niej piniądze....wtedy nikt nie będzie miał pretnesji.
PS-przykład Ośna, podałem jedynie tylko po to, by pokazać, że nawet w naszym najbliższym otoczeniu jest miejscowość ze 100 razy większym potencjałem turystycznym niż Słubice-jak tamten rzeczywisty potencjał wykorzystają w przyszłości tamtejsi to juz ich sprawa-życzę im powodzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Odbudowa wieży Kleista? 2016/06/22 10:47 #26119

  • Joasia5
  • Joasia5 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 128
  • Otrzymane podziękowania: 4
Mało jest na bazarze barów z kiełbasa ala restauracji ?Mamy juz bazar nr 2 i nic sie tam nie dzieje!!!! Mieszkam na ulicy sportowej i w sobotę lub w niedzielę nie można dojechać do domu!!!!A co do wieżyczki po co to komu ?-lepiej zainwestować w rozbudowe rekreacji tkj:basen kryty .Nierozumiem tego wogóle gdzie na to wszystko miejsce ,restauracja za czsów niemieckich mieściła się u mojej koleżanki na podwórku tj:tam gdzie jest jedyny dom na sportowej po prawej stronie .Teraz na ul.Obozowej sa domy niedaleko ruin wieży w odległości około 200 metrów więc chyba za póżno powód BRAK MIEJSCA ......i tego się trzymajmy !!!! POZDRAWIAM

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Odbudowa wieży Kleista? 2016/06/22 22:30 #26131

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
Turystyka zakupowa to też turystyka. Chodzi o to aby ten potencjał Słubic rozszerzyć a to może sie stač przez takie inwestycja jak wieża, i mam nadzieję następne . kompletnie nie przemawiają do mnie twoje argumty, bo nie przedstawiasz alternatywy, co innego zrobić aby więcej osób przyjeżdżało do nas.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Odbudowa wieży Kleista? 2016/06/23 05:29 #26133

  • Pirlo
  • Pirlo Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 258
  • Otrzymane podziękowania: 37
Na pewno nie niszczyć przyrodę,bo to właśnie między innymi w nią trzeba inwestować, a nie nastawiać się na jej demolkę.Natomiast co przyciąga "turystów" z Niemiec to już Tobie wyraźnie napisałem-to są te wyminione przez Ciebie z pogardą "sztangi, tankowania" i inne różne "atrakcje i usługi"-nie czarujmy się, tak jest.Przedsiębiorcy słubiccy wiedzą też, że to nie żadna wieża przyciąga tu Niemców tylko ceny, ich asortyment i jakość świadczonych usług.Wydaje mi się też, że nie ma co narzekać na ruch w mieście-nie narzekają wyminieni przez Ciebie hotelarze, a nowe supermarkety i stacje beznynowe powstają jak grzyby po deszczu- i to droga Pani/Panie przyciąga do Słubic "turystów".Z ruchem naprawdę nie mamy problemów-wystarczy popatrzeć co się dzieje na ulicach, gdy Niemcy mają dzień wolny.Jeśli ktoś chce przciągnąć innych np. z głębi naszego kraju to powinien rozwazyć inwestycję kompletnie innego rodzaju, np. inwestycje w sport-bo tym można przyciągnąć kibiców, dziennikaczy etc.I powtórzę to jeszcze raz-nikt do Słubic nie przyjeżdża na zwiedzanie ( po to sie jeździ do Berlina, Poczdamu, czy choćby Łagowa, albo nawet jeśi już do Ośna-a więc do miejsc z autentycznym turystycznym potencjałem, gdzie naprawdę jest co oglądać) i wieża tego nie zmieni.Prawda jest taka, że tą inwestycją zmarnotrawicie pieniądze publiczne, zniszczycie przyrode i zrobicie, jak zauważyła jedna z przedmówczyń, wielki problem mieszkającym w okolicy ludziom.A to, że moje argumenty do Ciebie nie trafiają, to jakoś to przezyje, tak samo, jak mam nadzieje ten las przezyje idiotyczny pomysł budowy wieży Kleista.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pirlo.

Odp: Odbudowa wieży Kleista? 2016/06/23 10:52 #26140

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

lbaczynska napisał: kompletnie nie przemawiają do mnie twoje argumty,

I vice versa. Chcą Niemcy sobie odbudować zniszczoną przez siebie wieżę, proszę bardzo, niech kupią sobie działkę, ale w innym miejscu i niech za swoje pieniądze wybudują wieżę, może być nawet wyższa od Oderturmu. Ale my jako słubiczanie i Polacy nie powinniśmy do tego dokładać ani złotówki. Mamy w naszej Gminie dużo ważniejsze wydatki niż ta wieża.

bo nie przedstawiasz alternatywy

A musi być jakaś?
Przez ponad 70 lat nie było wieży i nikomu jej nie brakowało, i choćby skały srały, to nie sprzeda się żadna paczka fajek więcej gdy ta wieża powstanie. Taka to turystyka zakupowa będzie.
Zamiast celebrować obcych bohaterów dobrze by było gdyby radni i burmistrz zajęli się może doposażeniem naszych szkół i przedszkoli. Kanalizacja burzowa i sanitarna, że nie wspomnę o sieci wodociągowej to dramat. I nie co rok, dwa fundować podwyżki cen wody, tylko pieniądze zamiast na wieże przeznaczyć na naprawę tej infrastruktury.

co innego zrobić aby więcej osób przyjeżdżało do nas.

Ależ proszę bardzo, otworzyć burdele i kluby chippendales ze zniżką 50% dla ludzi z poza Gminy Słubice. Burmistrz powinien działki pod taki inwestycje sprzedawać z 90-cio procentową zniżką.
Zaręczam, że turyści będą walić drzwiami i oknami, po co Niemcy mają latać do Tajlandii jak mogą przyjechać do nas.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.

Odp: Odbudowa wieży Kleista? 2016/06/26 12:56 #26169

  • smoczyca
  • smoczyca Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0

marks napisał:

lbaczynska napisał: kompletnie nie przemawiają do mnie twoje argumty,

I vice versa. Chcą Niemcy sobie odbudować zniszczoną przez siebie wieżę, proszę bardzo, niech kupią sobie działkę, ale w innym miejscu i niech za swoje pieniądze wybudują wieżę, może być nawet wyższa od Oderturmu. Ale my jako słubiczanie i Polacy nie powinniśmy do tego dokładać ani złotówki. Mamy w naszej Gminie dużo ważniejsze wydatki niż ta wieża.

bo nie przedstawiasz alternatywy

A musi być jakaś?
Przez ponad 70 lat nie było wieży i nikomu jej nie brakowało, i choćby skały srały, to nie sprzeda się żadna paczka fajek więcej gdy ta wieża powstanie. Taka to turystyka zakupowa będzie.
Zamiast celebrować obcych bohaterów dobrze by było gdyby radni i burmistrz zajęli się może doposażeniem naszych szkół i przedszkoli. Kanalizacja burzowa i sanitarna, że nie wspomnę o sieci wodociągowej to dramat. I nie co rok, dwa fundować podwyżki cen wody, tylko pieniądze zamiast na wieże przeznaczyć na naprawę tej infrastruktury.

co innego zrobić aby więcej osób przyjeżdżało do nas.

Ależ proszę bardzo, otworzyć burdele i kluby chippendales ze zniżką 50% dla ludzi z poza Gminy Słubice. Burmistrz powinien działki pod taki inwestycje sprzedawać z 90-cio procentową zniżką.
Zaręczam, że turyści będą walić drzwiami i oknami, po co Niemcy mają latać do Tajlandii jak mogą przyjechać do nas.

Jestem za. Gołym okiem widać jak w mieście takie instytucje upadają. Nawet jedna jest na sprzedaż. To grozi zapaścią turystyki w naszym mieście. Co to bedzie jak zabraknie grzybiarek przy szosie? Nikt już nie wymieni euro i nie kupi fajek ani zmeczony po sexie niezje w naszym miescie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Odbudowa wieży Kleista? 2016/06/27 14:49 #26189

  • Paprotnik
  • Paprotnik Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 27
  • Otrzymane podziękowania: 1
Znałem kiedyś jedną Smoczycę. Już nie pije. Organizm odmówił posłuszeństwa :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2