Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

O:tak dla kobiet 2011/11/25 15:46 #10885

  • Lea
  • Lea Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 3
Hm, temat mnie jest znany... Nie chodziło mi o informacje, tylko o kontakt, gdybyś potrzebowała wsparcia, pomocy, większego rozpropagowania, kogoś do wspólnego działania lub cokolwiek innego. :D Ale oczywiście nie czuj się zmuszona do podawania czegokolwiek. Trzymam kciuki za Ciebie i za to, by kobiety zaczęły mieć odwagę działać we własnych sprawach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/11/26 19:39 #10899

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
Zajaczek,jestem jak najbardziej za tym co napisałaś.Popieram w 100procentach.Jestem od zawsze za legalna aborcją-i nie interesuja mnie argumenty ze inni chcieliby dziecko a nie mogą mieć,a taka i owaka usuwa ciążę...Takie zycie,i ważniejsze jest dla mnie ze nie chce tej ciazy,boje sie macierzyństwa,nie stac mnie na kolejne dziecko,albo nie chce go ze zwyczajnego bo nie chce i już.Oczywiście popieram mądrą antykoncepcję...i uwazam że lepiej dobrze wychowac jedno dziecko,niz kilkoro w niedostatku.Edukacja seksualna młodziezy tez pozostawia wiele do zyczenia.Chetnie bym sie wpisała,ale nie po drodze mi do poradni gin-poł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/11/27 11:47 #10901

  • zajączek
  • zajączek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • kawopij
  • Posty: 94
  • Otrzymane podziękowania: 1
xy37 - wejdź zatem na stronę tak dla kobiet, ściągnij formularz, podpisz i wyślij do Warszawy... a może wpisze się ktoś jeszcze z Twojej rodziny/znajomych?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/11/27 21:31 #10912

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
powstaje film o syndromie postaborcyjnym

Będą świadectwa kobiet ze świata, żeby pokazać, że to uniwersalna rzeczywistość, a nie wymysł polskiej katolickiej propagandy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/11/28 09:54 #10914

  • MartaP
  • MartaP Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 40
  • Otrzymane podziękowania: 0
xy37....... nie moge uwierzyc w to co napisalas..... "bo nie chce i już"???????!!!!!!! Ty chyba ...Jednak nie dokoncze tego zdania lepiej...
jedyne co Ci powiem to to , ze Ty chyba traktujesz dziecko jak pare butow czy spodni, ktore kupilas ale jednak stwierdzilas, ze Ci sie nie podobaja i sobie pojdziesz oddasz do sklepu. Tyle. Dobra rada, moze po prostu zachowaj wstrzemiezliwosc skoro stac Cie na tego typu argumenty...............................
ps. w niniejszej wypowiedzi w dalszym ciagu abstrachuje od tego czy aborcja jest sluszna czy nie, nie polemizuje tu z zadna ze stron, chodzi mi tylko o Twoje podejscie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/11/28 18:21 #10919

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
zAJĄCZEK,W środę lub czwartek będę w szpitalu,tak się złozyło;-)więc złożę tam swój podpis.

Marta-z osobami o takim podeściu jak twoje,lepiej nie wdawac się w dyskusję,więc pominę to co napisałaś.Jestem matką,staram sie mojemu dziecku zapewnić jak najlepszy byt.Nie będę opowiadac o swojej sytuacji,ani tłumaczyć sie ze swojego obecnego podescia do macierzyństwa.Nic nie poradze na to,że nie przepadam za małymi dziećmi,że drażnia mnie młode matki i kobiety w ciązy.Nic na to nie poradzę,a mimo to,widzisz jestem dla swojego dziecka dobra i kochajaca matka.Od dzieci wole koty-wolno mi,prawda??Gdybym teraz była w ciązy,nie wiem czy nie usunęłabym jej...nie mówę na pewno,ale to że nie chce mieć dzieci z pewnych powodów,to moja sprawa i nie pzemawia do mnie argument że tyle małżeństw chce a nie może,a taka.... usuwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/11/29 08:42 #10924

  • MartaP
  • MartaP Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 40
  • Otrzymane podziękowania: 0
Rzeczywiscie tak pominelas moja wypowiedz, ze szok haha!
jakie jest moje podjsice hm? z ktorego miejsca mojej wypowiedzi je wywnioskowalas i jaka jest moja opinia i moje podejscie, ktore Ci tak przeszkadza? z reszta-nie odpowiadaj, bo pewnie i tak bedzie to cos w stylu "nie powiem bo nie".
Twoja decyzja, Twoja sytuacja, Twoje zycie i gdybys nie zauwazyla to nie do tego pilam w swoim poscie, ale juz mniejsza o to.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/11/29 15:43 #10927

  • zajączek
  • zajączek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • kawopij
  • Posty: 94
  • Otrzymane podziękowania: 1
xy37 - koty to ja kocham, mam takiego 7 letniego szarego zazdrośnika :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/11/29 17:45 #10932

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
zajączek;-)ja też kocham ,mam 1,5 rocznego...dokarmiam je nawet na ulicy,jak widze jakiegos biednego;-0

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: tak dla kobiet 2011/12/09 20:59 #11016

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
Aborcja = depresje, lęki, samobójstwa

Jak wynika z najnowszych badań opublikowanych przez renomowane brytyjskie czasopismo naukowe "British Journal of Psychiatry", zabicie dziecka poczętego powoduje u większości kobiet depresję i lęki, a także prowadzi do nadużywania przez nie substancji psychoaktywnych. Ponadto jak dowodzi studium zatytułowane: "Aborcja a zdrowie psychiczne: ilościowe syntezy i analizy badań opublikowanych w latach 1995-2009", kobiety z tzw. syndromem poaborcyjnym o wiele częściej targają się na swoje życie. W ich przypadku odsetek podejmowanych prób samobójczych jest aż o 155 proc. wyższy w porównaniu do reszty populacji badanych kobiet.

Powyższe dane pochodzą z szeroko zakrojonych badań przeprowadzonych przez prof. Priscillę K. Coleman, psycholog z Uniwersytetu Bowling Green w Ohio, w USA. W ich trakcie badaczka przeanalizowała 22 osobne projekty naukowe prowadzone w latach 1995-2009, w których uczestniczyło łącznie ponad 877 tys. kobiet, z czego niemal 164 tys. zabiło swoje nienarodzone dziecko. W studium wzięto także pod uwagę przypadki, gdy problemy psychiczne pacjentek ujawniły się jeszcze przed aborcją. Ostateczne jego wnioski jasno pokazują, że u kobiet, które zabiły dziecko, aż o 34 proc. wzrasta ryzyko występowania zaburzeń lękowych, a o 37 proc. ryzyko depresji w stosunku do całej badanej populacji. Ponadto o ponad 110 proc. częściej nadużywają one alkoholu, a marihuany aż o 220 procent. Kolejne dane są jednak o wiele bardziej zatrważające, wskazują bowiem, że kobiety po aborcji o blisko 155 proc. częściej podejmują próby samobójcze. "Dane jasno dowodzą, że kobiety po zabiegu są o 81 procent bardziej narażone na doświadczenie problemów psychicznych. W dziesięciu procentach przypadków te zaburzenia były bezpośrednio powiązane z aborcją" - pisze Coleman w swojej pracy. Co warto odnotować, dane te dotyczą wszystkich kobiet, nie tylko tych, które zdecydowały się na tzw. późną aborcję - choć w ich przypadku zagrożenie wystąpieniem zaburzeń psychicznych dodatkowo wzrasta. Dlatego też, jak zauważa badaczka, każda kobieta rozważająca zabicie swojego dziecka powinna najpierw nie tylko zostać poinformowana o medycznych następstwach takiego kroku, ale także skorzystać z konsultacji u psychologa. Jak dodaje prof. Coleman, ma ona też nadzieję, że przeprowadzona przez nią przeglądowa synteza da lekarzom i pracownikom służby zdrowia "dokładne streszczenie najlepszych dostępnych badań i dowodów", które będą mogli przekazywać kobietom, aby "mogły one podjąć świadome decyzje" poparte wiedzą medyczną. Badaczka wyraża także nadzieję, że jej ustalenia zebrane w studium zatytułowanym "Aborcja a zdrowie psychiczne: ilościowe syntezy i analizy badań opublikowanych w latach 1995- -2009", przyczynią się do większej świadomości kobiet odnośnie do aborcji i jej wpływu na ich zdrowie.
Aby uniknąć oskarżeń o uprzedzenia, w trakcie prowadzenia tych największych w historii badań naukowych prof. Coleman zastosowała - jak podkreśla - bardzo rygorystyczne kryteria metodologiczne, polegające na braniu pod uwagę tylko tych z dotychczasowych ustaleń, które spełniały wszystkie wymogi badania naukowego. W szczególności - jak podkreśla portal LifeSiteNews - badania prowadzone na próbie co najmniej 100 osób, w trakcie których korzystano z grupy porównawczej i dotychczasowej literatury oraz brano pod uwagę kontrolę zmiennych, które mogłyby zaburzyć efekt badania (tj. demografia, narażenie na przemoc itp.). W ten sposób, jak podkreślają fachowcy, powstało jedno z najbardziej rzetelnych, kompetentnych i kompleksowych studiów tego rodzaju. - Te wyniki nie mogą być ignorowane. Podnoszą one bowiem bardzo poważne problemy dla wszystkich, bez względu na to, po której stronie w debacie dotyczącej aborcji stoją - podkreśla rzecznik irlandzkiej kampanii pro-life, dr Ruth Cullen. Jak dodaje, kobiety powinny być informowane o faktach w sposób uczciwy i obiektywny. Z kolei cytowana przez portal LifeSiteNews prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Położnych i Ginekologów Pro-Life, dr Mary Davenport podkreśla, że badanie obnaża skandaliczne kłamstwa kreowane przez zwolenników aborcji, którzy pomimo tak przytłaczających dowodów w swoich ostatnich pracach twierdzili m.in., że nie znaleźli żadnego związku pomiędzy aborcją a problemami zdrowia psychicznego u kobiet. Jak dodaje, studium to pomoże także zrozumieć "wielkość szkód wyrządzonych całym narodom poprzez lekkomyślną politykę aborcyjną".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: tak dla kobiet 2011/12/10 08:15 #11021

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
nikt tu nie przekonuje, że aborcja jest rodzajem pieszczoty, ani, że to jest przyjemne, dobre czy właściwe. osobiście uważam, że gdyby ktoś z moich bliskich stał przed taka decyzją albo dotyczyłaby ona mojego potomka moje działanie skupiłoby się na zapobieżeniu temu. chodzi o możliwość wyboru. fakt, że jest zabroniona nie sprawia , ze jej nie ma, wręcz przeciwnie , podziemie działa świetnie, generując zyski i ofiary. ofiary fizyczne, które w przypadku błędów boją się zwrócić po pomoc do służby zdrowia i cierpią ponosząc zdrowotne konsekwencje i ofiary, których psychika bez pomocy profesjonalistów (nie mogą przecież nikomu się przyznać) podupada jak to opisane w poście wyżej. kontrolowana, ale legalna aborcja w ośrodku gdzie pacjentka zyskuje pomoc psychologa, który nierzadko jest w stanie, obiektywnie przedstawiając zyski i koszty tej decyzji, odwieźć matkę od pierwotnego zamiaru. Przede wszystkim jednak edukacja seksualna i odpowiedzialne wychowywanie dzieci - to praca która po wielu latach mogłaby dać jakiś efekt, ale będzie on większy niż pseudo-katolickie zakłamanie społeczeństwa, w którym np. beztroskie tipsiary uważają aborcję za metodę antykoncepcyjną.
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: tak dla kobiet 2011/12/10 15:46 #11026

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
merkaba,długi ten Twój post,przeczytałam tylko poczatek..Nie wierze w badania amerykańskie,nie interesuja mnie statystyki.Aborcja jest zła,i oby jak najmniej kobiet musiało z niej korzystać,jednak w niektórych przypadkach jest potrzebna,czasami zbawienna.Wazna jest madra i skuteczna antykoncepcja...Znam osoby które tabletkę poronna STOSUJA JAKO ANTYKONCEPCJE-NAPRAWDE TAKIE GŁUPIE KOBIETY ISTNIEJA...Co wiecej-uwazam ze powinna być wprowadzona przymusowa sterylizacja u alkoholiczek,kobiet ze środowisk patologicznych,chorych psychicznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: tak dla kobiet 2011/12/14 12:24 #11079

  • zajączek
  • zajączek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • kawopij
  • Posty: 94
  • Otrzymane podziękowania: 1
xy37, nie mogę nie zareagować na to co piszesz o sterylizacji - wskazane przez ciebie sytuacje to choroby które się leczy! czyżby przemawiała przez ciebie eugenika rodem z czasów hitlerowskich, gdzie tylko osobom o określonych cechach wolno było mieć dzieci? :angry:

tak się składa że leczę się psychiatrycznie - uważasz więc mnie za osobę gorszą od siebie, taką która nigdy nie powinna mieć dzieci bo w pewnym momencie życia potrzebuje pomocy medycznej?

idąc twoim torem, mogłabyś powiedzieć osobom bez rąk i nóg że powinny poddać się sterylizacji bo są gorsze, bo rzekomo nie zajmą się prawidłowo dzieckiem...

nie powiem na co choruję, to już moja sprawa... moja choroba nie oznacza wyroku dożywocia...
moja ułomność nie znaczy że najlepiej zamknąć mnie w psychiatryku bo przeszkadzam tzw. normalnym (znajdź mi normalnego swoją drogą)...

nie mam tego wypisanego na czole do cholery... zapewniam cię że gdybyś mnie zobaczyła to nie kapnęłabyś się dopóki bym się nie ujawniła...

wk-a mnie podejście do takich jak ja - najlepiej powiedzieć "świry" i mieć spokój... a ja nie będę każdemu z osobna się tłumaczyć że nie jestem osobą gorszą... :angry: :angry: :angry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: tak dla kobiet 2011/12/14 16:04 #11082

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
Kochany Zajączku-nie zrozumiałas mnie;-)To,że leczysz sie u psychiatr y /wiele ludzi leczy się psychiatrycznie,TO ZADEN WSTYD!!!!/ NIE OZNACZA ŻE JESTES GORSZA,i nie masz prawa do macierzyństwa;-))Możesz być dobra matką,Twoja choroba nie przekresla Cię !!Nie wyraziłam sie jasno,i stąd Twoja reakcja.Chodzi mi o osoby,które maja juz powiedzmy dwoje dzieci,sa n ieodpowiedzialne,nie szanuja tego że sa matkami,-baaaardzo wiele takich przypadków jest w Słubicach...Kobieta alkoholiczka,majaca dwoje dzieci i jest w ciązy,będąc w ciąży chleje wódę-uwazam że aby nie dopuścic do trzeciej ciazy powinna zostac wysterylizowana.Takie mam zdanie na ten temat.Ale absolutnie nie chodzi mi o kogoś takiego jak Ty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: tak dla kobiet 2011/12/15 13:53 #11098

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
Fundacja Pro - prawo do życia dowiedziała się, że pomimo zaangażowania blisko trzydziestu organizacji oraz lewicowych środowisk dysponujących ogromnymi środkami finansowymi nie udało się zebrać wymaganych 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy ułatwiającej zabijanie dzieci.
Suma 30 tysięcy zebranych podpisów przez organizatorów akcji "Tak dla kobiet", pokazuje jak niewielkie jest poparcie dla aborcji w Polsce. Ciekawe co na to posłowie, którzy ze strachu przed mitycznym "zwrotem aborcyjnym" nie poparli projektu chroniącego życie?

Broni się zwierząt,a pozwala na mordowanie dzieci
Tym samym zwierzeta staja sie wazniejsze od ludzi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3