Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

tak dla kobiet 2011/10/25 18:57 #10641

  • zajączek
  • zajączek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • kawopij
  • Posty: 94
  • Otrzymane podziękowania: 1
Już kilkakrotnie usiłuję napisać temat w którym chciałam umieścić dwa łącza, ustawiam je za pomocą opcji forum a wywala mi jakieś errorki. Adminie, dlaczego?

Chciałam poinformować o akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie. Projekt ustawy zakłada:

-prawo do edukacji seksualnej dostosowanej do wieku oraz potrzeb uczniów i uczennic

-prawo do refundowanej antykoncepcji

-prawo do samostanowienia i świadomego decydowania o rodzicielstwie
(wprowadza możliwość legalnej aborcji do 12 tygodnia ciąży)

-opiekę zdrowotną,pomoc materialną i swobodny dostęp do informacji o uprawnieniach przysługujących kobietom w ciąży

-prawo do refundowanych zabiegów wspomaganej prokreacji

-prawo do informacji, poradnictwa i środków umożliwiających korzystanie z szerokiego pakietu praw reprodukcyjnych

źródło:ulotka ; więcej informacji : wyguglajcie sobie takdlakobiet ; mi tu wywala błąd

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/10/25 21:07 #10642

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
prawo do refundowanej antykoncepcji

jeszcze czego

legalnej aborcji do 12 tygodnia ciąży)

wystarczy popatrzeć na Niemcy kraj starych ludzi i to dzięki aborcji i antykoncepcji

aborcja i antykoncepcja kasa dla firm więc to oni najwięcej krzyczą bo na tyn zarobią

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/10/26 13:00 #10645

  • zajączek
  • zajączek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • kawopij
  • Posty: 94
  • Otrzymane podziękowania: 1
merkaba, wylinkuj sobie takdlakobiet - tam nie ma ani słowa o żadnej firmie więc nie jest to skryta propaganda na rzecz konkretnej firmy czy lekarza.

Po pierwsze, chodzi tu o to by dzieci i młodzież dostały rzetelną informację o ludzkiej seksualności. Nikt nie powiedział przecież że dzieci w 5 klasie podstawówki będą uczyły się jak zakładać prezerwatywę.
Chodzi o to, by dzieci dowiedziały się rzetelnie jak funkcjonuje ich ciało i psychika, jak się zmienia.
By np. dziewczynka nie dowiedziała się że tampony nie są dla dziewic.
By np. chłopiec dowiedział się że spontaniczne erekcje są naturalne.
By np. oboje dowiedzieli się że takie zadzieranie spódnic i pociąganie za gumki od staników to zwyczajne napastowanie seksualne.
By np. dowiedzieli się jak to wygląda w różnych kulturach a nie tylko kulturze kościoła katolickiego; ale poznali np. okrutny rytuał okaleczania kobiet w Afryce


Chodzi o to, by 16latka spokojnie poszła do lekarza z prośbą o antykoncepcję i nie musiała się bać że lekarz powiadomi rodziców.
Nie oszukujmy się, nie wszystkie nastolatki zaczekają z seksem do ślubu a lepiej zapobiegać niż widzieć takich młodych z wózeczkiem.

Chodzi o to, by kobiety korzystające z zasiłku celowego mogły go przeznaczyć na środki zapobiegania ciąży - zatem choć w części zostałby rozwiązany problem matek 5 dzieci które nie chcą następnego.

Chodzi o dostęp do in vitro - nie wszyscy rodzice chcą przygarnąć dziecko z domu dziecka. Niektórzy nie chcą, niektórzy nie mogą się przełamać - nie nam to oceniać.

Co do aborcji są w projekcie tylko trzy artykuły.

Poza tym: dla tych którzy są przeciwko droga wolna, to nie Chiny gdzie aborcja jest przymusowa. Chcesz zaryzykować własnym życiem czy zdrowiem w imię wyższych idei? Chcesz wychować chore nieuleczalnie dziecko? Chcesz począć lub wychować dziecko poczęte w wyniku gwałtu? - droga wolna.

Ale niech ten kraj da wybór tym którzy nie chcą.

merkaba, piszesz o Niemczech jako o starzejącym się społeczeństwie i winisz za to aborcję i antykoncepcję - a zobacz z kolei co się dzieje w Indiach czy Afryce gdzie ludzie do tych procedur dostępu nie mają. Często głód i nędza.
Poza tym, bierz poprawkę na ludzi którzy kraj opuszczają - w poszukiwaniu przygód, lepszego bytu itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/10/26 14:40 #10647

  • MartaP
  • MartaP Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 40
  • Otrzymane podziękowania: 0
zajaczek o czym Ty mowisz, przeciez ciaze powstala w wyniku gwaltu mozna usunac w Pl w majestacie prawa, jesli chodzi o ciezka chorobe dziecka, ktore sie jeszcze nie narodzilo - tez tak jest wiec... juz tymbardziej jesli ciaza zagraza zyciu matki... wiec co to za argument? a moze sie myle?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/10/26 18:18 #10650

  • zajączek
  • zajączek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • kawopij
  • Posty: 94
  • Otrzymane podziękowania: 1
MartaP - a śledziłaś sprawę 14latki, zapomniałam imienia - z lubelskiego? Aborcja należała jej się w majestacie prawa, z paragrafu o czynie zabronionym; ta sprawa była nagłośniona w mediach. Przerwania ciąży dokonano dopiero gdzieś na pomorzu.

A sprawa Alicji Tysiąc - także z tego samego artykułu miała prawo do przerwania ciąży, z paragrafu o tym że ciąża zagraża zdrowiu matki. I co? Zmuszona była urodzić; pozwała państwo polskie do Strasburga.

A sprawa Agaty Lamczak - gdzie lekarze skupili się na ciąży nie na ratowaniu jej życia? Ona jak i jej nienarodzone dziecko w konsekwencji zmarli.

MartaP, wejdź na stronę Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, nie podlinkuję tego bo z jakiegoś powodu postów z linkami nie chce zapisać.


Nie dotarłam do najnowszych statystyk za rok 2010, musiałabym trochę więcej pogrzebać. Te 499 legalnych zabiegów za rok 2008 o czymś świadczy, a te tysiące w podziemiu też mówią swoje.
Na pewno jest więcej ciąż z ciężko chorymi dziećmi. Sorry, nie wszyscy rodzice są gotowi przyjąć na świat i wychować niepełnosprawne dziecko.
Na pewno więcej było matek z paragrafu pt. ciąża zagrażająca życiu matki.
Na pewno więcej czynów zabronionych.

Zaraz się podniosą głosy z drugiej strony że to egoizm i morderstwo, że wybijmy żyjących niepełnosprawnych - z góry uprzedzam że do mnie takie argumenty nie trafiają; poza tym proszę strony za i przeciw o nie obrzucanie się błotem. Choć raz niech nastąpi spokojna debata, wymiana zdań

Poza tym, polecam "podziemne państwo kobiet" - jest tam historia kobiety której utrudniano przerwanie ciąży, lekarz mnożył konieczność zaświadczęń

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/10/26 22:06 #10652

  • Pawik
  • Pawik Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 1
W naszym kraju niektóre kobiety dziwnie podchodzą do spraw dotyczących właśnie kobiet. Można nieraz posłuchać w radio lub poczytać, że kobiet poddają się niebezpiecznej i nielegalnej operacji usunięcia niechcianej ciąży, ale chcą upomnieć się o swoje prawa. W dzisiejszych czasach wszyscy wiemy, że usunięcie ciąży można przeprowadzić bezpiecznie bez zagrożenia dla własnego zdrowa. Kobiety które nie chcą swojej ciąży i tak ją usuną. Jeżeli są bogate, jadą do innych krajów, a jeśli nie mają pieniędzy, idą na przykład do człowieka, który dostanie w łapę i też to zrobi. Kobiety! Aborcja powinna być wyłącznie Waszą sprawą, to Wasze ciała, to Wy podejmują największe ryzyko. Polityka i religia są zdominowane przez mężczyzn, mogą sobie więc pozwolić na moralizowanie, oni jednak nie rodzą, nie borykają się z trudnościami macierzyństwa, ale za to lubią decydować o tym co Wam wolno, a czego nie. Gdybym był kobietą, nie pozwoliłbym na to aby ktoś, bez pozwolenia zaglądał mi w... test ciążowy. Ruszcie więc swoje tyłki i zróbcie coś dla siebie. Pozdrawiam :laugh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/10/27 08:49 #10653

  • MartaP
  • MartaP Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 40
  • Otrzymane podziękowania: 0
widocznie interpretacja prawa i jego zastosowanie, o ktorym decyduja sedziowie czy innni to inna sprawa... argumenty, jakie podalas (te, do ktorych odnioslam sie wczesniej) sa zwyczajnie nieuzyteczne, bo nie mozna zadac legalizacji aborcji powolujac sie na zagrpzenie dla zycia matki czy ciaze z gwaltu bo te kwestie sa rozstrzygniete prawnie... o to mi przede wszystkim chodzi, nie wypowiadam sie tutaj ani za ani przeciw aborcji, nie to bylo moim zamairem.
Piszesz: Chcesz zaryzykować własnym życiem czy zdrowiem w imię wyższych idei? Chcesz wychować chore nieuleczalnie dziecko? Chcesz począć lub wychować dziecko poczęte w wyniku gwałtu? - droga wolna.
i uzycie takich argumentow do mnie nie przamawia bo to juz po prostu jest rozstrzygniete. ktos ktoo tym nie wie, to jego te argumenty rusza, to troche wprowadzanie w blad nie uwazasz?
czy myslisz tez ze jesli aborcja bedzie legalna w kazdym przypadku zaleznie tylko i wylacznie od woli kobiety to uniknie sie taich przypadkow, jakie podalas? Moweisz ze lekarze skupili się na ciąży nie na ratowaniu jej życia, mysle ze to nie jest konsekwencja tego ze aborcja w Pl nie byla w tamtym momencie legalna... gdyby byla to Twoim zdaniem zajeliby sie ratowaniem kobiety a nie dziecka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/10/31 10:08 #10669

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
Nie oszukujmy się, nie wszystkie nastolatki zaczekają z seksem do ślubu a lepiej zapobiegać niż widzieć takich młodych z wózeczkiem.

antykoncepcja nie zapobiega w 100 %


Chodzi o to, by kobiety korzystające z zasiłku celowego mogły go przeznaczyć na środki zapobiegania ciąży - zatem choć w części zostałby rozwiązany problem matek 5 dzieci które nie chcą następnego.

dzieci są przyszłością narodu polskiego


Chodzi o dostęp do in vitro - nie wszyscy rodzice chcą przygarnąć dziecko z domu dziecka. Niektórzy nie chcą, niektórzy nie mogą się przełamać - nie nam to oceniać.


dzieczi po in vitro to genetyczne buble

jest naprotechnologia leczy bezpłodność


Ale niech ten kraj da wybór tym którzy nie chcą.

merkaba, piszesz o Niemczech jako o starzejącym się społeczeństwie i winisz za to aborcję i antykoncepcję - a zobacz z kolei co się dzieje w Indiach czy Afryce gdzie ludzie do tych procedur dostępu nie mają. Często głód i nędza.



zapomniałaś ze w Indiach panują kasty
kture nie dopuszczają by biednym pomagać

taka ich karma

Niemcy sa o wiele bogatsi niż Indie czy niektóre kraje w afryce

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/11/04 08:16 #10679

  • bell
  • bell Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 66
  • Otrzymane podziękowania: 4
Nie pojmuję jak można chcieć zabić dziecko swoje - istotę, którą kocha się bezwarunkowo... W dzisiejszym świecie coraz mniej liczą się wrtości, a więcej wygody. Legalna aborcja prowadzi do takich patologii jak w Anglii, gdzie niby jest taka otwartość seksualna, a społeczeństwo jest kompletnie niewyedukowane w tym temacie i aborcje stosuje się zamiast antykoncepcji. Dwudziestoletnie kobiety mają za sobią po kilka aborcji. Dramat!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/11/10 10:43 #10752

  • zajączek
  • zajączek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • kawopij
  • Posty: 94
  • Otrzymane podziękowania: 1
bell - gitara, jesteś przeciw to bądź, a któż ci tego broni?

merkaba, dzięki, muszę się jeszcze douczyć pewnych rzeczy... jak to ktoś powiedział, błądzić jest rzeczą ludzką lecz trwać w błędzie - sztańską ;)

wkrótce ruszamy w Słubicach.

do przeciwników:

możecie sobie mnie wyzywać od najgorszych świń i morderców, przyjmuję to na klatę (a że nie jestem chudzielcem... :P )

możecie to bojkotować i namawiać innych do tego.

ja nie proszę o wiele: o nie dokonywanie aktów wandalizmu i odczepienie się od osób które będą przeciwnego zdania niż wy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zajączek.

O:tak dla kobiet 2011/11/14 20:23 #10775

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
jestem jak najbardziej za każdym z postulatów! jeśli nawet się nie uda do końca w naszym pseudokatolickim zaściankowie to przynajmniej poprzez szum będzie o krok bliżej. oby!!


zajączek napisał:

Już kilkakrotnie usiłuję napisać temat w którym chciałam umieścić dwa łącza, ustawiam je za pomocą opcji forum a wywala mi jakieś errorki. Adminie, dlaczego?

Chciałam poinformować o akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie. Projekt ustawy zakłada:

-prawo do edukacji seksualnej dostosowanej do wieku oraz potrzeb uczniów i uczennic

-prawo do refundowanej antykoncepcji

-prawo do samostanowienia i świadomego decydowania o rodzicielstwie
(wprowadza możliwość legalnej aborcji do 12 tygodnia ciąży)

-opiekę zdrowotną,pomoc materialną i swobodny dostęp do informacji o uprawnieniach przysługujących kobietom w ciąży

-prawo do refundowanych zabiegów wspomaganej prokreacji

-prawo do informacji, poradnictwa i środków umożliwiających korzystanie z szerokiego pakietu praw reprodukcyjnych

źródło:ulotka ; więcej informacji : wyguglajcie sobie takdlakobiet ; mi tu wywala błąd

Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/11/16 12:52 #10792

  • zajączek
  • zajączek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • kawopij
  • Posty: 94
  • Otrzymane podziękowania: 1
na razie szukam jeszcze instytucji w której mogłabym umieścić projekt ustawy i formularze do podpisu... ze szpitala brak odpowiedzi zwrotnej więc muszę szukać dalej... a jaj na tyle nie mam żeby biegać z tym po ulicy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/11/16 15:13 #10799

  • Lea
  • Lea Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 3
Podaj jakiś kontakt do siebie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/11/16 16:31 #10804

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
wywaliło mi post po próbie zamieszczenia.
Zajączek- a może hall urzędu miejskiego, ośrodek pomocy społecznej, ośrodek leczenia uzależnień itd? albo miejsca związane ze studentami - biblioteka, akademiki , collegium?
Podczas ostatniej bytności w urzędzie miejskim - latem co prawda, ale zawsze- rzuciła mi się w ręce i oczy ulotka w UM o treściach nawołujących do jednoczenia się prawdziwych Polaków spod znaku krzyża i nienawiści do wszystkiego co inne , wiec jeśli jest tam miejsce dla tego typu materiałów to czemu nie dla innych inicjatyw (zgodnych z prawem).
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:tak dla kobiet 2011/11/18 10:24 #10823

  • zajączek
  • zajączek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • kawopij
  • Posty: 94
  • Otrzymane podziękowania: 1
do wszystkich którzy są zainteresowani podpisaniem się:

zbieramy podpisy w poradni ginekologiczno - położniczej w szpitalu od dziś do 1 grudnia...


a tych co są przeciw jeszcze raz proszę o nie robienie zadymy...

Lea - jeśli chcesz więcej informacji na temat akcji wyguglaj sobie takdlakobiet bo mi nie chce tu wstawiać linków - tam masz pełną informację, kontakt do centrali - w razie wątpliwości wszystko ci wyjaśnią.

Ja tu jestem wolontariuszką, podlegam centrali w Warszawie.

Zapewniam że wszystko jest zgodne z prawem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zajączek.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3