Kolejny udany bieg na swoim koncie mają biegaczki z grupy "Biegowe Słubice". Ewa Kiedrowicz, Małgorzata Konopka oraz Alina Haściło reprezentowały nasze miasto podczas największego i najbardziej prestiżowego biegu ulicznego w Gorzowie - "II Nadwarciańskiej Dychy".

gorzow ewa gosia
Ewa Kiedrowicz i Małgorzata Konopka po biegu z medalami

Impreza odbyła się 14 czerwca w niedzielne przedpołudnie. Start i metę biegu zlokalizowano na Bulwarze Zachodnim - jednym z najbardziej reprezentatywnych miejsc Gorzowa. Trasa biegu licząca 10km prowadziła ulicami przez najciekawsze zakątki miasta.

Na starcie stanęło blisko pół tysiąca biegaczy z całego woj. lubuskiego, wśród nich trójka pań z grupy "Biegowe Słubice". Mimo trudnych warunków pogodowych (palące słońce i wiatr na odcinkach wzdłuż rzeki Warty), nasze zawodniczki spisały się bardzo dobrze.

Ewa Kiedrowicz uzyskała czas 42:58 (15 miejsce wśród kobiet), a tuż za nią była Małgorzata Konopka z rezultatem 43:17 (16 miejsce). Magiczną granicę 50 minut pokonała także Alina Haściło (49:35 i 44 miejsce). Ponadto Ewa Kiedrowicz stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii K-30. Warto odnotować, że bieg ukończył także jedyny słubiczanin w całej stawce Artur Margol, który z czasem 52:44 zajął 268 miejsce.

gorzow ewa gosia2
Ewa Kiedrowicz na podium w kategorii K-30

Nagrody najlepszym biegaczkom i biegaczom, w tym i naszej zawodniczce, wręczał m.in. dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie Tomasz Kucharski, który był gościem honorowym imprezy.

Już wkrótce kolejne zawody  z udziałem zawodników grupy "Biegowe Słubice". O uzyskiwanych przez nich wynikach będziemy informować na portalu Słubice24.