Za nami Mistrzostwa Polski LZS w lekkiej atletyce, które w miniony weekend odbyły się w Słubicach. Na naszym stadionie padło wiele wartościowych rezultatów, a honoru gospodarzy bronili zawodnicy Lubusza Słubice, którzy wywalczyli 3 złote medale.

LZS slubice
Mistrzostwa Polski LZS. Finał biegu na 100 metrów kobiet.

Świetnie spisał się junior młodszy Szymon Karasiewicz. Podopieczny trenera Wojciecha Szymańskiego (to szkoleniowiec Sofii Ennaoui) dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Najpierw był bezkonkurencyjny w biegu na 1500 metrów (czas 4:01.28), następnie wygrał także na 800 metrów bijąc przy okazji rekord życiowy (1:55.03).

Nie zawiodła nasza dyskobolka Aleksandra Małysz, która okazała się najlepsza wśród juniorek posyłając dysk na odległość 42,11m.

W klasyfikacji drużynowej LKS Lubusz Słubice zajął 26 miejsce na 98 startujących klubów. Wygrała ekipa KS Podlasie Białystok.

Rzut dyskiem kobiet (1 kg)
3 miejsce – Małgorzata Krzyżan – 38,92 m (startowała poza konkursem)

Sztafeta 4x400 m kobiet
9 miejsce (Anna Szopna, Weronika Brusiło, Dorota Nawój, Anna Tarczewska) - 4:30.52