Radosne informacje dotarły do nas z wysp Bahama. Podczas nieoficjalnych mistrzostw świata w lekkoatletycznych sztafetach Polska reprezentacja zdobyła aż trzy medale. Wydatny udział miała w tym dwójka sportowców wywodzących się ze Słubic - Sofia Ennaoui oraz Marcin Lewandowski.

Oboje byli w składzie naszych narodowych drużyn w dwóch konkurencjach - 4 x 800 metrów oraz tzw. sztafecie mieszanej (400 + 800 + 1200 + 1600).

sofia medal
Brązowy medal Sofia Ennaoui

Reprezentantka Lubusza Słubice zdobyła dwa medale - najpierw brąz w sztafecie mieszanej z wynikiem 10:45.32 (razem z Moniką Szczęsną, Angeliką Cichocką, Katarzyną Broniatowską), a dzień później srebro w drugiej konkurencji (wspólnie z Angeliką Cichocką, Katarzyną Broniatowską oraz Syntią Ellward). Warto zaznaczyć, że w biegu 4x800 Polki ustanowiły nowy rekord kraju - 8.11.36.

- Do tej pory w to nie wierzę. Cisną się mi się do oczu łzy szczęścia. Mam jedno do powiedzenia: Dla takich chwil warto żyć i ciężko trenować - napisała po biegu Sofia Ennaoui na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych.

Świetnie poszło także ambasadorowi Słubic Marcinowi Lewandowskiemu, który pierwszego dnia razem z kolegami z czasem 7.09.98 wywalczył drugie miejsce w sztafecie 4x800 metrów (razem z Adamem Kszczotem, Karolem Koniecznym i Kamilem Gurdkiem). Tym samym nasi biegacze powtórzyli wyczyn sprzed roku, gdy też zdobyli srebro w biegu 4x800. Dzień później niewiele zabrakło do drugiego medalu w sztafecie mieszanej gdzie Polacy (także z Lewandowskim w składzie) uplasowali się tuż za podium. Ich czas to 9:24.07.

Wypowiedź Marcin Lewandowskiego:

Zarówno dla Marcina jak i Sofii start w Nassau (stolica wysp Bahama) był pierwszym występem na otwartym stadionie po ciężkim okresie przygotowawczym. Teraz czeka ich dalszy trening i szlifowanie formy, a już wkrótce zobaczymy naszych sportowców podczas występów indywidualnych. O osiąganych przez nich rezultatach będziemy oczywiście informować.

-----
Zawody pod nazwą "IAAF World Relays" były rozgrywane po raz drugi w historii. Reprezentacja Polski wypadła bardzo dobrze zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej tuż za USA oraz Jamajką. Wyprzedziliśmy takie potęgi lekkoatletyczne jak Francja, Kenia czy Wielka Brytania.