Polonia Słubice nie pozostawiła złudzeń, kto jest w tym sezonie najlepszą drużyną w grupie gorzowskiej A klasy. We wczorajszym meczu na szczycie wygrała z Różą Różanki aż 5:1 (1:0).

Polonia Słubice
Polonia Słubice w natarciu (stały fragment gry)

Rywal przez meczem zajmował drugie miejsce w ligowej tabeli (tuż za slubicką Polonią), na stadionie przy ul. Sportowej zapowiadały się więc duże emocje.

Niespełna 100 widzów obejrzała ciekawe widowisko. Do przerwy Polonia skromnie prowadziła po bramce Krystiana Haręzgi 1:0. 11 minut po przerwie było już 2:0, ale szybko kontaktowego gola zdobyli goście. Podrażniona Polonia dalszą część spotkania zagrała niezwykle skutecznie dokładając jeszcze trzy gole, a Krystian Haręzga zanotował hat-tricka.

Dzięki zwycięstwu Polonia Slubice umocniła się na pozycji lidera A klasy i ma już 9 punktów przewagi nad drugą w tabeli Pogonią Krzeszyce, która również wygrała swoje spotkanie i wskoczyła na fotel wicelidera.

Strzelcy bramek dla Polonii: Haręzga '23, '78, '89, Tabaka '56, '64. Gol dla gości: Awiżeń '60.

Skład Polonii Słubice: Tomasz Markun, Radosław Kamiński, Daniel Milewski, Marcin Dobras, Andrzej Nowakowski, Rafał Gronostaj, Wojciech Zieniewicz, Krystian Traczyk, Norbert Makuchowski, Krystian Haręzga, Łukasz Tabaka.

Poniżej nasza fotorelacja z meczu (fot. Adam Czerneńko).