Kolejny znakomity występ zaliczyła biegaczka Lubusza Słubice Sofia Ennaoui. Podczas rozgrywanych w miniony weekend w Wolinie mistrzostw Polski juniorów w biegach przełajowych nasza zawodniczka zdobyła złoty medal.

W biegu na dystansie 4 km zwyciężyła z czasem 13:53 pokonując drugą na mecie zawodniczkę o aż 48 sekund. Dla podopiecznej trenera Wojciecha Szymaniaka był to drugi w tym sezonie złoty medal z mistrzowskiej imprezy. W styczniu stanęła na najwyższym stopniu podium podczas halowych mistrzostw Polski juniorów. Zdobyła także tytuł wicemistrzyni Europy juniorek w biegach przełajowych.

Podczas zawodów w Wolinie startowali także nasi pozostali reprezentanci.

Najlepiej z nich spisał się Szymon Karasiewicz, który był 15 na dystansie 3km juniorów młodszych. W tym samym biegu dalsze miejsca zajęli Jakub Lewandowski (23) oraz Denis Nogalski (52).

W rywalizacji na 5km juniorów młodszych na 40 pozycji uplasował się Sebastian Leszkiewicz, a Anna Tarczewska była 52 na dystansie 3km juniorek młodszych.