Marcin Lewandowski, wychowanek słubickiego trenera Piotra Kiedrowicza, po raz kolejny potwierdził, że należy do ścisłej czołówki europejskich biegaczy. Podczas halowego mitingu lekkoatletycznego w Sztokholmie, pobił halowy rekord Polski na 1000m, należący do tej pory do Pawła Czapiewskiego.

Marcin uzyskał znakomity czas 2.17.77, poprawiając wynik zawodnika Lubusza Słubice o ponad sekundę. Obecnie reprezentant Polski przygotowuje się do Halowych Mistrzostw Europy, które już za kilka dni rozpoczną się w szwedzkim Goeteborgu. Wystartuje tam na nietypowym dla siebie dystansie 1500 metrów.

Marcin Lewandowski

Marcin obecnie reprezentuje Zawiszę Bydgoszcz, gdzie jest trenowany przez swojego brata Tomasza Lewandowskiego, absolwenta słubickiego liceum oraz wieloletniego reprezentanta LKS Lubusz Słubice, również wychowanka trenera Piotra Kiedrowicza. W 2008 roku po udanym debiucie na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie został uhonorowany tytułem Ambasadora Słubic. W 2010 roku został mistrzem Europy w biegu na 800 metrów. Rok temu startował w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie zajął 9 miejsce.