W niedzielne popołudnie na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zmierzyły się reprezentacje urzędników ze Słubic i Frankfurtu. W piłkarskim pojedynku lepsi okazali się nasi sąsiedzi zza Odry, którzy wygrali 3:2.

urzednicy slubice

W składzie słubickiej reprezentacji zagrali m.in. burmistrz Tomasz Ciszewicz i jego zastępca Piotr Łuczyński. Na murawę wybiegli także szef SOSiR-u Zbigniew Sawicki oraz radny Jarosław Sadowski.

Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando zawodników z Frankfurtu, którzy na przerwę schodzili z prowadzeniem 2:0. Jedna z bramek padła z rzutu karnego. Druga odsłona gry to już dominacja słubiczan, którzy strzelili dwa gole. Ich autorami byli Mirosław Bieniarz i Ariel Pawelczyk. Rywale z Niemiec potrafili jednak jeszcze raz znaleźć drogę do bramki naszych urzędników i ostatecznie wygrali 3:2.

To była ich pierwsza wygrana w historii pojedynków Urzędów Miejskich ze Słubic i Frankfurtu. Na zakończenie obie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy Puchar Burmistrza Słubic. Rewanż już w przyszłym roku, tym razem na boisku we Frankfurcie nad Odrą.