17 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Cybince rozegrano Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży o Puchar Burmistrza Cybinki. W zawodach wzięło udział trzynastu młodych szachistów z Cybinki, Białkowa, Rąpic, Rzepina oraz Słubic.

Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim. Rozegrano pięć rund tempem 10 minut na zawodnika. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał instruktor-wolontariusz koła szachowego i radny miejski Marcin Wojciech. Otwarcia zawodów dokonała dyrektor MGOK Ewelina Skórska, wykonując symboliczne pierwsze posunięcie na szachownicy.

Rywalizacja była wyrównana, a o końcowych miejscach decydowały pojedyncze partie. Ostatecznie zwycięzcą turnieju został Paweł Baran z Białkowa. Najlepszą zawodniczką wśród dziewcząt okazała się Zofia Baran, która w klasyfikacji generalnej zajęła trzecie miejsce.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Chłopcy:

  1. Paweł Baran
  2. Karol Baran
  3. Wiktor Banaszkiewicz

Dziewczęta:

  1. Zofia Baran
  2. Weronika Baran
  3. Teresa Baran

Nagrody specjalne dla najmłodszych uczestników otrzymali Maciej Bąk oraz Jadwiga Baran.

Puchary i nagrody wręczyli sekretarz Gminy Cybinka Sebastian Łukaszewicz, dyrektor MGOK Ewelina Skórska oraz sędzia turnieju Marcin Wojciech.

Organizatorzy przypominają, że w MGOK w Cybince w każdą środę w godzinach 15:00–16:00 odbywają się treningi koła szachowego, otwarte dla młodych miłośników gry.

Zdjęcia z turnieju udostępnił MGOK Cybinka.