Lena Bieniek i Mia Brajer wywalczyły awans do ogólnopolskiego finału

W Gorzowie Wlkp. odbył się finał wojewódzki cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Na imprezie startowała również kilkunastoosobowa reprezentacja Słubic, która przywiozła z lubuskiej stolicy dwa medale i awanse do ogólnopolskiego finału.

9 września do Gorzowa Wlkp. przyjechało ponad 300 najbardziej uzdolnionych lekkoatletów i lekkoatletek w wieku 10-11 lat z całego województwa. Zawody odbywały się w formie dwuboju. Pierwszą konkurencją był bieg – do wyboru 30, 60 lub 600 metrów, drugą – również do wyboru – skok w dal, wzwyż lub rzut piłeczką palantową.

Jak w tej grupie spisali się słubiczanie, wśród których byli zawodnicy Lubusza Słubice, Słubickiej Akademii Biegowej oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1?

Mia Brajer, podopieczna trenera Piotra Kiedrowicza, wywalczyła pierwsze miejsce, a druga była Lena Bieniek trenowana przez Łukasza Horoszkiewicza. Blisko podium uplasowała się też Łucja Piotrowska, która zajęła czwartą pozycję.

- Nasi 10-11-latkowie nie przestraszyli się deszczu wykazując duże zaangażowanie. W arcytrudnych warunkach ustanowili sporo rekordów życiowych w pojedynkach z najlepszymi w województwie – relacjonują szkoleniowcy.

Obie medalistki wywalczyły równocześnie przepustkę do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 10 listopada na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale.

To nie jedyne awanse dla Słubic na finał „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich”. Jeszcze w marcu przepustkę zdobyło aż pięć osób, ale w kategorii biegów przełajowych (ZOBACZ). Do Spały pojadą także Amelia Marciniak, Zuzanna Hein, Malwina Haściło, Oliwia Ugorska oraz wspomniana Mia Brajer. Wszystkie to podopieczne trenera P. Kiedrowicza. Łącznie Słubice wywalczyły więc aż 7 nominacji.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach dwukrotnie na podium tej imprezy stawała Amelia Marciniak (ZOBACZ).

„Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” to projekt realizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Poniżej zdjęcia z zawodów udostępnione przez klub i zawodników.