Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
MP Dominika Podhajecka

Dominika Podhajecka z Górzycy ma za sobą udział w mistrzostwach Polski juniorek w tenisie ziemnym. W grze pojedynczej doszła do ćwierćfinału, ale w deblu, w parze z Amelią Paszun z ASZ Poznań, wywalczyła srebrny medal.

Impreza odbyła się na obiektach Gdańskiej Akademii Tenisowej. Nasza deblowa para zaczęła rozgrywki od ćwierćfinału, bo ze względu na rozstawienie I rundę miała wolną.

W ćwierćfinale Dominika i Amelia pokonały 6:4, 6:3 Maję Nieradzik i Kingę Wahl-Maniecką (obie Górnik Bytom), a w półfinale nasze tenisistki ograły 6:2, 6:2 Sarę Husar (Klub Tenisowy Kubala Ustroń) i Nikę Hurkacz (Come-on Tennis ClubWrocław), siostrę słynnego Huberta.

W finale Dominika i Amelia musiały uznać wyższość (3:6, 4:6) pary Maja Pawelska - Anna Kmiecik (obie Górnik Bytom) sięgając po tytuł wicemistrzyń kraju.

W grze pojedynczej Dominika w pierwszej rundzie pokonała 6:0, 6:0 Julię Sierhej (UKS Piątki Wałcz), a w drugiej 6:1, 6:2 Victorię Kapcia (Klub Tenisowy GAT Gdańsk).

W walce o półfinał zawodniczka GKT Górzyca uległa 1:6, 6:4, 2:6 późniejszej finalistce, Magdalenie Baniak (BKT Advantage Bielsko-Biała).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.