Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Bieg bez granic – Lauf ohne Grenzen

„Bieg bez granic – Lauf ohne Grenzen”, który co roku jest stałym punktem Miejskiego Święta Hanzy, nie odbędzie się w trakcie lipcowej imprezy. Został przełożony na jesień.

Od samego początku główną ideą biegu jest sportowe połączenie dwóch miast i dwóch państw, dlatego trasa prowadzi ulicami Słubic i Frankfurtu oraz – co najważniejsze – przez most graniczny na Odrze. Jednego roku meta jest na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a drugiego na stadionie Przyjaźni we Frankfurcie.

Co roku zmienia się też główny organizator (bieg przygotowują wspólnie SOSiR oraz Miejski Związek Sportu). W tym roku za wydarzenie była odpowiedzialna strona niemiecka. Jak udało nam się dowiedzieć, mimo prowadzonych rozmów, nie udało się wypracować wspólnej formuły na organizację biegu. Kością niezgody było m.in. odpowiednie poprowadzenie i zabezpieczenie trasy we Frankfurcie, a ostatecznie na przeszkodzie zorganizowania biegu stanął fakt, że w tym samym czasie na stadionie Przyjaźni odbywa się duży koncert muzyczny, związany z jubileuszem niemieckiego artysty Rolanda Kaisera.

Dlatego bieg został przełożony na jesień, a konkretnie na pierwszą połowę października. Rozmawialiśmy dzisiaj z jednym z przedstawicieli organizatorów i najprawdopodobniej będzie to 11 października, ale termin ten nie został jeszcze ostatecznie potwierdzony. Nie ruszyły też zapisy do biegu. Niewykluczone jest, że bieg odbędzie się z pominięciem mostu i odbędzie się tylko po jednej ze stron.

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.