Karol Kudlarek

Pochodzący ze Słubic Karol Kudrelek wywalczył złoty medal w kategorii masters na Mistrzostwach Europy OCR 2024. Startował na dystansie OCR100 z 12 przeszkodami.

4-dniowe mistrzostwa przebiegły dla mnie idealnie, lepszego scenariusza nie mógłbym sobie wymarzyć – komentuje K. Kudrelek.

Podczas kwalifikacji zajął pierwszą pozycję na około 50 zawodników. W drugim dniu mistrzostw lepszy okazał się od niego zawodnik z Izraela, ale w turnieju K.O. już z dużą przewagą pokonał Szweda. W ćwierćfinale K. Kudrelek zdobył najlepszy czas zawodów w swojej kategorii wiekowej, wyprzedając rywala z Wielkiej Brytanii. W finale pokonał Rosjanina.

Po swój złoty medal biegnę z uśmiechem na twarzy, radując się chwilą, doświadczając mega euforii i wręcz ekstazy – opowiada zawodnik.

Mistrzostwa Europy OCR* 2024 trwały od 13 do 16 czerwca. Odbyły się na terenie ośrodka narciarskiego Fondo Grande (północne Włochy). Ich organizatorem była Włoska Federacja Biegów Przeszkodowych (FIOCR – Federazione Italiana OCR).

*Skrót OCR, czyli Obstacle Course Racing (ang.), oznacza biegi z przeszkodami.