Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Władze Słubic uhonorowały Andrzeja Martyniaka

Andrzeja Martyniaka nie trzeba przedstawiać szerzej kibicom sportu, a w szczególności piłki nożnej. Zasłużony działacz i wieloletni prezes Polonii Słubice to legendarna postać. Władze Słubic postanowiły go uhonorować.

Pan Andrzej otrzymał zaproszenie na sesję Rady Miejskiej w Słubicach, na której burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący rady Grzegorz Cholewczyński podziękowali mu za osiągnięcia w dziedzinie sportu i wieloletnie zaangażowanie w rozwój piłki nożnej w gminie Słubice.

- Dziękujemy za organizację wspaniałych, ważnych wydarzeń, za rozbudzanie w młodych zawodnikach życiowych pasji, przekazywanie im wiedzy i doświadczenia – mówili podczas uroczystości.

Głos zabrał także sam A. Martyniak. W swoim przemówieniu wspomniał, że szczególnie cieszy się z powstania klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach. – Moim życzeniem byłoby też, żeby taka klasa powstała również w szkole średniej, a marzeniem, żebyśmy mieli w Słubicach szkołę sportową - powiedział.

A. Martyniak to jeden z założycieli klubu UKS Polonia Słubice, który powstał w 2003 roku i zajmuje się szkoleniem piłkarskiej młodzieży. W swojej kilkudziesięcioletniej karierze był organizatorem wielu wydarzeń sportowych, działał w strukturach władz piłkarskich, był koordynatorem programów ,,Piłkarska Kadra Czeka’’ i ,,Piłkarski Laur’’. Od 2015 roku pełnił funkcję prezesa Polonii Słubice, a od 2024 roku jest prezesem honorowym.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.