Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
UKS Jedynka

Dobra postawa w ligowych rozgrywkach procentuje. Aż 13 zawodniczek UKS Jedynka Słubice otrzymało powołanie na konsultacje kadry województwa lubuskiego w piłce ręcznej.

Tzw. konsultacje OSPR (Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej ) odbyły się w dniach 7-10 marca w kompleksie sportowym Arena w Żaganiu.

W konsultacjach wzięło udział 21 najbardziej wyróżniających się piłkarek ręcznych z województwa lubuskiego z rocznika 2010/2009. W tym gronie było aż 13 zawodniczek Jedynki, z których 11 to aktualnie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach.

- Dziewczęta trenowały dwa razy dziennie pod okiem doświadczonych szkoleniowców – opowiada trener Jerzy Grabowski z UKS-u, który także wziąl udział w konsultacjach. - Oprócz treningów zawodniczki miały zajęcia z dietetykiem, fizjoterapeutą, trenerem przygotowania motorycznego (w tym testy sprawnościowe) oraz odnowę biologiczną. Brały również udział w spotkaniu z dyrektorem sportowym SMS ZPRP Kalisz Edytą Suchy – dodaje.

Zwieńczeniem konsultacji były gry testowe z kadrą województwa lubuskiego rocznika 2009. Najlepsze zawodniczki (w tym pięć z Jedynki) otrzymały powołania na półfinałowy turniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się w dniach 16-17 w Babimoście. O awans do finału będą rywalizować reprezentacje czterech województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego i lubuskiego. 

Zawodniczki Jedynki powołane na konsultacje w Żaganiu (R oznacza powołanie na turniej OOM): Kinga Radkiewicz (R), Jagoda Walkowiak (R), Aleksandra Bejenka, Oliwia Żarnowska (R), Bianka Fornalczyk, Laura Jaworska (R), Malwina Małachowska, Sandra Zmaczyńska, Zuzanna Paszkiewicz, Gabriela Kukiel, Pola Jasińska, Nina Żmuda (R), Paulina Czarnecka.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.