Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
M. Choina (drugi z prawej) zajął 7 miejsce w biegu na 1000 metrów

Z rekordami życiowymi i wysokimi miejscami wrócili lekkoatleci Lubusza Słubice z Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20. Impreza odbyła się w dniach 9-11 lutego we Wrocławiu.

Sezon halowy zawodnicy Lubusza traktują „z marszu”, jako formę przygotowań do sezonu letniego, dlatego władze klubu nie spodziewały się eksplozji formy już na tym etapie. Jednak okazało się, że dwóch naszych reprezentantów - Mateusz Choina i Jakub Jurgiewicz – zanotowało udane występy, bijąc dotychczasowe rekordy życiowe.

M. Choina zajął siódme miejsce w biegu na 1000 metrów w kat. U18 uzyskując czas 2:37,38. Nieco trudniejsze zadanie miał jego starszy kolega, który będąc młodszych rocznikiem debiutował w kat. U20 na dystansie 1500 metrów. J. Jurgiewicz zajął 18 miejsce z czasem 4:17,60, co także jest jego nową życiówką.

- Życiowa dyspozycja bez specjalnego przygotowania do halowych mistrzostw to znakomity prognostyk przed sezonem letnim – cieszy się trener Piotr Kiedrowicz. 

Przed naszymi biegaczami jeszcze kilka tygodni okresu przygotowawczego, potem starty w biegach przełajowych, a następnie w maju rozpocznie się rywalizacja na otwartym stadionie.

Poniżej zdjęcia udostępnione przez klub i trenera.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.