Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W tym roku swoje 7. urodziny świętuje Słubicka Akademia Piłkarska. Z tej okazji odbył się okolicznościowy turniej, na którym – oprócz gospodarzy – pojawiły się najważniejsze dziecięce kluby piłkarskie z naszego regionu. Były sportowe emocje, nagrody i oczywiście słodkości dla dzieci.

Impreza odbyła się 18 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach. Do naszego miasta zjechały się aż 24 drużyny z 7 klubów: UKS Polonia Słubice, UKS Perła Cybinka, Akademia Piłkarska Ilanka Rzepin, MLUKS Dwójka MOS Gubin, Salis Szkółka Piłkarska, MŁODA Juwenia Boczów oraz oczywiście SAP Słubice.

- Bardzo ucieszyła nas frekwencja, bo w naszej imprezie wzięło udział blisko 200 zawodników i zawodniczek z roczników 2013-2019. Rozegrano aż 55 meczów – opowiada Marcina Ratajczak, jeden z trenerów SAP.

Impreza miała wyjątkową formułę. – Graliśmy bez rywalizacji na miejsca, chodziło przede wszystkim o dobrą atmosferę i aktywne spędzenie czasu w formie sportowej zabawy z piłką – opowiada nasz rozmówca.

Nie oznacza to jednak, że na boisku nie było walki. Dzieci ambitnie podeszły do tematu i dawały z siebie wszystko. Nad prawidłowym przebiegiem meczów czuwali profesjonalni arbitrzy z Lubuskiego Kolegium Sędziów. Wśród kibiców byli oczywiście rodzice, ale dopingować młodych piłkarzy przyszedł również burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Za udział w urodzinowym turnieju każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, były też słodkości i poczęstunek.

Kolejna impreza organizowana przez SAP odbędzie się już niebawem. 5 grudnia zaplanowano piłkarskie Mikołajki. Więcej o tym wydarzeniu napiszemy w osobnej publikacji.

Poniżej zdjęcia z 7. urodzin Słubickiej Akademii Piłkarskiej wykonane przez Artura Kozłowskiego z firmy 4action.com.pl.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.