Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zmagania młodych tenisistek obserwował sam Hubert Hurkacz

Dominika Podhajecka, utalentowana tenisistka z Górzycy, ma na swoim koncie kolejne zwycięstwo w zawodach z cyklu ITF Juniors. Tym razem w parze z Węgierką Kitti Molnar zwyciężyły w grze podwójnej ITF J100 Ukrainian Open U18.

Ze względu na toczącą się wojnę zawody odbyły się w Lesznie i formalnie gospodarzami byli Ukraińcy.

Polsko-węgierska para miała wolną rundę, następnie w ćwierćfinale pokonała duet Magdalena Baniak / Maria Głowacka 7:5, 6:1. Półfinał to już zacięty pojedynek z parą Carolina Gasparini (Włochy) i Adriana Tkachenko (Ukraina) zakończony wynikiem 4:6, 6:2, 10:4. W finale Dominika i Kitti okazały się lepsze od szwedzkiego debla Linea Bajraliu / Tilda Larsson - 7:6 (3), 5:7, 10:3.

Dominika Podhajecka startowała także w singlu i dotarła do ćwierćfinału imprezy. W pierwszej rundzie zawodniczka z Górzycy ograła 6:0, 6:3 wspomnianą T. Larsson ze Szwecji. W drugiej rundzie czekała na nią Meksykanka Constanza Fernandez Rincon (trenująca w Akademii Rafaela Nadala), którą również ograła 6:2, 2:6, 6:0 Meksykankę Constanza Fernandez Rincon z Akademii Rafaela Nadala. W ćwierćfinale lepsza do Domoniki okazała się okazała się Ukrainka Yeva Galiievska  (1:6, 5:7).

- Jest to już piąty światowy tytuł Dominiki, w tym drugi w deblu, a jednocześnie 17-te podium w turniejach International Tennis Federation Juniors – cieszy się Daniel Podhajecki, trener i ojciec zawodniczki. - Opiekunem Dominiki w Lesznie był jej trener prowadzący Marcin Juściński. Dziękujemy bardzo za świetnie wykonaną pracę - dodał.

Rangi imprezie dodała obecność samego Huberta Hurkacza, który obserwował zmagania młodych tenisistek. Po zakończonej rywalizacji była oczywiście okazja do pamiątkowej fotki.

Poniżej zdjęcia z zawodów udostępnione przez trenera i zawodniczkę.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.