Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
VI Narodowy Bieg Niepodległości w Słubicach

11 listopada na ulicach Słubic odbył się VI Narodowy Bieg Niepodległości w Słubicach. Biegaczki i biegacze mieli do pokonania dystans 10 km. 

Do biegu zgłosiła się blisko setka osób, w tym wielu naszych sąsiadów zza Odry, którzy wspólnie z Polakami chcieli uczcić 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Start i meta tradycyjnie były na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczestników przywitał burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, w tym również swojego odpowiednika z Krosna Odrzańskiego, Marka Cebulę, który postanowił wziąć udział w rywalizacji.

Na trasie biegu nie brakowało kibiców, którzy dopingowali uczestników. Wielu miało biało-czerwone flagi, pojawił się nawet specjalny punkt z nagłośnieniem. Każda osoba, która dotarła na metą otrzymała pamiątkowy medal, był też poczęstunek i napoje.

Tak jak pisaliśmy wcześniej, wśród panów wygrał Szymon Łyżwiński ze Słubic (35:55), a wśród pań Cathleen Meier z Frankfurtu, która przy okazji ustanowiła nowy rekord trasy kobiet - 37:41. Komplet wyników publikowaliśmy TUTAJ.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.