Jedynka Słubice pokonała Szczypiorniaka Zielona Góra 28:22

Druga kolejka Lubuskiej Ligi Juniorek Młodszych w piłce ręcznej przyniosła drugie zwycięstwo zawodniczkom Jedynki Słubice. Podopieczne trenera Jerzego Grabowskiego wygrały z UKS Szczypiorniak Zielona Góra 28:22.

O przebiegu spotkania opowiedział nam szkoleniowiec słubickiego zespołu.

W pierwszej połowie nasz zespół, którego większość stanowią młodsze szczypiornistki z rocznika 2010, miał ogromne problemy z przeprowadzaniem akcji ofensywnych. Gra piłką rozmiar 2 oraz używanie kleju sprawiało dużo problemów. Liczne niecelne podania, błędy podczas kozłowania oraz niska skuteczność rzutowa cechowała pierwszą część gry. Do 26 minuty rywalki utrzymywały niewielkie prowadzenie. Dopiero w 27 minucie wyszliśmy na prowadzenie po dwóch celnych rzutach skrzydłowej Niny Żmudy. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 15:13 dla Słubic. W drugiej części gry obraz gry był zasadzie podobny.  W 46 minucie było jeszcze 20:20. Od tego momentu nasze szczypiornistki uzyskały przewagę. Dużo lepsza gra w obronie i poprawa skuteczności w ataku z lewej strony zdecydowały o zwycięstwie. W ostatnim kwadransie dziewczęta rzuciły 8 bramek, tracąc tylko dwie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jagoda Walkowiak, która mimo gry z kontuzją, trafiła celnie aż 12 razy.

UKS Szczypiorniak Zielona Góra - UKS Jedynka Słubice 22:28 (13:15)

Lubuska Liga Juniorek Młodszych – TABELA / WYNIKI

Kolejne spotkanie zaplanowano 12 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach. Rywalem Jedynki będzie Lider Świebodzin. Początek meczu o godz. 10:00.