Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Akcja #zacznijodlekkiej w Słubicach

107 dziewcząt i chłopców wzięło udział w słubickiej odsłonie ogólnopolskiej akcji #zacznijodlekkiej. Dzieci miały okazję sprawdzić się w lekkoatletycznych konkurencjach pod okiem trenerów mistrzów Polski z LKS Lubusz Słubice. Przedsięwzięcie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem, że na jego bazie powstały cykliczne zajęcia sportowe pod hasłem "Mój pierwszy krok w LA".

Projekt #zacznijodlekkiej to ogólnopolskie przedsięwzięcie partnerów prowadzących takie programy jak „Lekkoatletyka dla Każdego” i „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, czyli Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Fundacji Lotto, PZU i Fundacji Wytwórni Papierów Wartościowych.

Impreza, która odbyła się 24 października w Słubicach, była ostatnią z pięciu organizowanych w województwie lubuskim. Za jej przygotowanie w naszym mieście odpowiadali Lubusz Słubice, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Słubicka Akademia Biegowa.

Frekwencja dopisała

Na ich zaproszenie odpowiedziała ponad setka dzieci, którzy wspólnie z rodzicami pojawili się na stadionie SOSiR. Uczestników przywitali Ryszard Chustecki (dyrektor SOSiR i prezes Lubusza) oraz Adam Kaczmarek (koordynator wojewódzki projektu), a następnie odbyły się właściwe zajęcia.

- Uczestników, których pojawiło się aż 107, podzieliliśmy na grupy, a słubiccy trenerzy uwijali się jak w ukropie, by zadowolić najmłodszych adeptów królowej sportu. Pomagali im przy tym starsi zawodnicy z Lubusza i Słubickiej Akademii Biegowej. Dla wszystkich przygotowaliśmy napoje i przekąski, aby mieli siły do uprawiania sportu – opowiada R. Chustecki.

Biegali, skakali, rzucali

A jak wyglądały zajęcia? Trenera sprintów Jacek Grześkowiak zaprezentował dzieciom start z bloków, a trener rzutów Łukasz Horoszkiewicz pokazywał ustawienie i rozbieg do rzutu piłeczką palantową. 

Z kolei trener biegaczy Piotr Kiedrowicz miał dwa zadania. Najpierw uczył jak odpowiednio się odbić i wylądować w skoku w dal, a następnie przygotował dzieci do udziału w biegu wytrzymałościowym. Do zaproponowanego Testu Coopera zgłosiło się aż 66 chętnych.

Na koniec lekkoatletycznych zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Komplet wyników do pobrania poniżej.

WYNIKI #zacznijodlekkiej

Okiem prezesa i koordynatora 

Jak ocenił wydarzenie w Słubicach koordynator A. Kaczmarek? - Wiedziałem, że muszę być w Słubicach, bo tu będzie wiele się działo. Tu zawsze jest mnóstwo chętnych do uprawiania lekkiej atletyki i znakomita organizacja. Na wszelki wypadek wziąłem ze sobą więcej medali i koszulek, aby starczyła dla wszystkich i to była dobra decyzja – powiedział po zakończeniu imprezy.

O krótkie podsumowanie poprosiliśmy również R. Chusteckiego. – Jestem zdumiony ilością chętnych do lekkiej atletyki jaka pojawiła się na stadionie. Większość tych dzieci, oczywiście z rodzicami prosiła o zapisanie ich na zajęcia. Kilkanaście starszych osób trenerzy wezmą do swoich grup treningowych - podsumował.

Nowe zajęcia dla dzieci

To jednak nie wszystko, bo na bazie tak dużego zainteresowania, nie tylko ze strony dzieci, ale także rodziców, trenerzy Lubusza postanowili założyć grupę „Mój pierwszy krok w LA”. - Zajęcia będziemy prowadzić na zmianę, aby dzieci od razu poznawały jak najwięcej konkurencji lekkoatletycznych. W każdej chwili najlepiej radzący będą mogli trafiać do starszych grup, bardziej zaawansowanych i ukierunkowanych na konkretne konkurencje – opowiada P. Kiedrowicz.

Pierwsze zajęcia odbędą się już w najbliższą środę, 8 listopada, w godz. 17-18. Zgłoszenia od rodziców zainteresowanych dzieci przyjmuje trener Łukasz Horoszkiewicz - tel. 505 085 808.

Galeria zdjęć

Poniżej galeria zdjęć udostępniona przez organizatorów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.