Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pchnięcie kulą

7 października 2023 roku już po raz jedenasty odbędzie się mityng rzutowy, organizowany dla uczczenia pamięci Zdzisława Skręty, zmarłego w 2009 roku nauczyciela wychowania fizycznego i przyjaciela sportu.

Impreza tradycyjnie już przeznaczona jest dla zawodników w kategorii masters (weteranów), czyli takich, którzy mają ukończone 35 lat. Główną memoriałową konkurencją będzie jak zawsze pchnięcie kulą, czyli konkurencja szczegolnie bliska panu Zdzisławowi. Ponadto odbędzie się rywalizacja w rzucie dyskiem, oszczepem i młotem.

Na zawodach pojawi się m.in. Małgorzata Krzyżan, świeżo upieczona złota medalistka niedawno zakończonych mistrzostw Europy masters, oprócz niej wystartuje kilkoro innych uczestników tej imprezy oraz czołówka polskich lekkoatletów w tej kategorii.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach zostaną uhonorowani pucharami ufundowanymi przez burmistrza Słubic. Oprócz gminy Słubice imprezę wspierają powiat słubicki, Lubuski Związek Lekkiej Atletyki, Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters oraz LKS Lubusz Słubice, którego zawodnicy pojawią się na starcie.

Gospodarzem zawodów jest Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i właśnie na stadionie przy ul. Sportowej odbędzie się rywalizacja lekkoatletów. Początek o godz. 11:00. Organizatorzy zapraszają do kibicowania, wstęp wolny. 

skrety plakat

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.