Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
makroregion lubusz

Lekkoatleci Lubusza Słubice błysnęli formą przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski U16, które odbędą się już za 2 tygodnie właśnie w… Słubicach. Z międzywojewódzkich mistrzostw młodzików (zwanych popularnie mistrzostwami makroregionu) wrócili z rekordową formą, dziesięcioma medalami i dziesięcioma miejscami w finałach.

Impreza odbyła się 10 września w Karpaczu. W rywalizacji brali udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki z dwóch województw – lubuskiego i dolnośląskiego. W tej grupie nie zabrakło oczywiście naszych reprezentantów, trenowanych przez pięcioro szkoleniowców: Piotra Kiedrowicza, Łukasza Horoszkiewicza, Grzegorza Nogę, Grzegorza Kaczmarka oraz Jacka Grześkowiaka.

- Młodzież Lubusza niezwykle poważnie potraktowała przygotowania do mistrzostw Polski i poprzedzających je mistrzostw makroregionu. Odbyły się dwa obozy szkoleniowe, a część dziewcząt i chłopców „poświęciła” wakacje, by jesienią osiągnąć rekordową formę. I to się im znakomicie udało – opowiada P. Kiedrowicz.

Zawodnicy Lubusza Słubice zdobyli rekordowe w historii klubu dziesięć medali – jeszcze nigdy nie przywieźli z mistrzostw makroregionu tylu krążków. A medale to nie wszystko, bo nasi lekkoatleci zajęli także dziesięć tzw. miejsc finałowych (czyli w pierwszej ósemce). Sukcesy indywidualne przełożyły się na sukces drużynowy, bo w klasyfikacji punktowej Lubusz uplasował się na 3 miejscu!

Ze startu w Karpaczu zadowolony jest prezes klubu Ryszard Chustecki, który osobiście kibicował młodym lekkoatletom. - Mamy kilka niezwykle uzdolnionych roczników młodzieży i świetną kadrę trenerska, która wychowała wielu mistrzów Polski. Wierzyłem, że efekty będą dobre, ale nie spodziewałem się, że mistrzostwa w Karpaczu przyniosą aż taki sukces. Należą się tutaj również duże podziękowania za pomoc naszym partnerom i sponsorom, wśród których największymi są rodzice oraz gmina Słubice – powiedział po zawodach.

Dobra wiadomość jest taka, że naszych medalistów będzie można zobaczyć w akcji podczas wspomnianych wcześniej mistrzostw Polski w Słubicach. Większość z nich wypełniła już wymagane minimum kwalifikacyjne, ale ostateczną listę zawodników i zawodniczek poznamy pod koniec tygodnia, po ostatecznej weryfikacji przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Poniżej lista medalistów z Karpacza oraz galeria zdjęć udostępniona przez klub i trenerów.

Złote medale

  • Dawid Kujawa – kula/12,97 i dysk/56,02
  • Zuzanna Smolińska – 1000m/3:12,81
  • Maja Walczak – dysk 39,39

Srebrne medale

  • Marcel Bieniek – oszczep/44,51

Brązowe medale

  • Nina Sejnik – 80m pł/12,29
  • Iga Mizerska – 2000m/7:24,43
  • Maja Walczak – kula/10,30
  • Gabriela Polechońska – dysk/31,28
  • Arianna Zaviazalova – oszczep/32,48

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.