Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
biegacze lubisza słubice

W Toruniu rozpoczął się ogólnopolski finał cyklu "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie". W zawodach bierze udział także reprezentacja Słubic. Swój start mają już za sobą nasi przełajowcy.

„Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” to największa i najważniejsza impreza lekkoatletyczna w Polsce dla dzieci młodzieży w kategoriach wiekowych U12 i U14. Całość odbywa się pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Na finał wojewódzki do Torunia pojechali najlepsi zawodnicy z mistrzostw poszczególnych województw, w tym kilkunastoosobowego grupa biegaczy Lubusza Słubice, pod przewodnictwem trenera Piotra Kiedrowicza.

31 sierpnia odbyła się pierwsza część zawodów – biegi przełajowe. Najlepsze miejsce zajął Brian Pelc, który uplasował się na 8 pozycji (U14). W czołówce były też Zuzanna Hein w kat. U14 (13) oraz Karolina Mróz (16). Ta ostatnia była też najlepsza ze wszystkich biegaczek z woj. lubuskiego w kat. U12 w całej stawce.

Jutro drugi dzień mistrzostw i tym razem rywalizacja przeniesie się z tras przełajowych na stadion lekkoatletyczny. Tam również mamy szanse na wysokie miejsca, nawet te na podium.

Poniżej zdjęcia z zawodów udostępnione przez trenera P. Kiedrowicza.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.