Polonia Słubice - grupowe

Lepszego początku rozgrywek IV ligi nie mogli sobie wyobrazić kibice i piłkarze Polonii Słubice. „Duma pogranicza” pokonała na swoim stadionie Promień Żary aż 7:1 (3:0).

Niedzielne popołudnie przyciągnęło na stadion Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji sporą grupę kibiców, która po końcowym wyniku z dumą mogła wracać do domu.

Zanim rozpoczęło się ostre strzelanie przed meczem oficjalnie pożegnano Ihora Myrko, zasłużonego zawodnika Polonii Słubice, który od 2017 roku rozegrał w barwach słubickiego klubu aż 170 spotkań.

Koledzy zgotowali na efektowne pożegnanie. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga podopiecznych Andrzeja Wypycha, którzy od samego początku narzucili swój rytm gry z czym nie mogła sobie poradzić defensywa gości z Żar.

Pierwszy gol padł już w 10 min. a jego strzelcem był Dawid Żurawski. Kolejne trafienia dołożyli Oliwier Begier oraz Rafał Gronostaj i Polonia schodziła na przerwę z trzy bramkową zaliczką.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił "Duma Pogranicza" nadal sukcesywnie atakowała, a swoje trafienia dorzucili kolejno debiutujący w naszym zespole Maciej Krawczuk, Rafał Gronostaj, Oliwier Begier oraz Michał Krupowicz. Honorową bramkę dla gości po mocnym strzale z za pola karnego zdobył Krzysztof Wiliński.

---

Polonia Slubice - Promień Żary 7:1 (3:0)

Gibki Grzegorz – Krayeuski Stanislau, Stondzik Kamil, Roubut Maksim, Żurawski Dawid (71' Biernat Szymon) – Ossowski Maciej (62' Parizotto Giovani), Begier Oliwier, Krawczuk Maciek (60' Krupowicz Michał), Świder Jakub (82' Kryjak Patryk) – Gronostaj Rafał, Stadie Daniel (68' Begier Przemysław).

Tabela i wyniki Jako IV Ligi Lubuskiej

---

Wideo

Radość piłkarzy Polonii po zwycięstwie i podsumowanie okiem trenera Andrzeja Wypycha.