Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
rzuty nietypowe

Miotacze Lubusza Słubice przywieźli kolejne medale z międzynarodowych zawodów. Tym razem były to XV Mistrzostwa Świata w Rzutach LSW i WTC. Łupem naszych mastersów padło aż 16 krążków, w tym 8 złotych.

Impreza odbyła się w dniach 4-6 sierpnia w czeskich Lovosicach. Klub ze Słubic reprezentowało troje zawodników – Beata Siniecka (kategoria wiekowa W55), Małgorzata Krzyżan (W55) oraz Piotr Sławuta (M45).

- W sumie zdobyliśmy 15 medali indywidualnie (siedem złotych, cztery srebrne, cztery brązowe) oraz jeden złoty medal drużynowo przez team kobiecy, w którym znajdowałam się wspólnie z Beatą. Ponadto zostały poprawione przez nas cztery rekordy świata i dodatkowo dwa rekordy Polski – opowiada Małgorzata Krzyżan.

W jakich konkurencjach startowali nasi lekkoatleci? To tzw. rzuty nietypowe, nazywane też rzutami sprzętem antycznym, wykonywane o wiele cięższym sprzętem niż ten stosowany na typowych zawodach lekkoatletycznych.

Start w Czechach był dla mastersów ze Słubic kolejnym etapem przygotowań do zawodów docelowych w tym sezonie - mistrzostw Polski (26-27 sierpnia w Łodzi) oraz mistrzostw Europy (21.09-1.10 w Pescarze we Włoszech).

- Po zdobytych czołowych miejscach i poprawionych rekordach można powiedzieć, że przygotowania idą w dobrym kierunku – cieszy się M. Krzyżan.

Poniżej zdjęcia udostępnione naszej redakcji przez M. Krzyżan.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.