Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zuza Mierzejewska

Dobre wieści z Lublina, gdzie na mistrzostwach Polski U20 w lekkiej atletyce startowała Zuzanna Mierzejewska, oszczepniczka Lubusza Słubice. Choć nie udało się jej zdobyć medalu, to ustanowiła wartościowy rekord życiowy i dostała się do ścisłego finału.

Podopieczna trenera Łukasza Horoszkiewicza posłała oszczep na odległość 36,35 metrów, co jest jej nowym rekordem życiowym. Wynik ten dał słubiczance 8 miejsce.

Warto podkreślić ambitną postawę zawodniczki, bo Zuza przyjechała na mistrzostwa dopiero z 19. wynikiem w Polsce, ale formą błysnęła w odpowiednim momencie, kolejno przechodząc przez eliminacje i tzw. szeroki finał.

O kulisach udanego występu opowiedziała jej mama, Elżbieta Mierzejewska, obecnie nauczycielka wychowania fizycznego w szkole w Golicach, przed laty utytułowana miotaczka, pierwsza rekordzistka Polski w rzucie młotem.

- Zanim Zuza przyjechała do Lublina miała 19. wynik w Polsce. Startując w kwalifikacjach musiała pokonać przynajmniej 5 mocniejszych przeciwniczek. Po pierwszym dniu zawodów była dwunasta. Startując w finale nie miała nic do stracenia... Już w pierwszym rzucie padła życiówka, w trzecim trzeba było zawalczyć o ścisły finał i jeszcze okazalsza ponad dwumetrowa. Wynik 36,35 m dał Zuzi 8 pozycję. Później jeszcze posłała dwa rzuty w okolicy 36 metrów – powiedziała uradowana E. Mierzejewska.

Poniżej nagranie z rekordowego rzutu oraz zdjęcia udostępnione przez mamę, klub i trenera.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.