W. Przybylska z trenerem Ł. Horoszkiewiczem

Juniorzy młodsi Lubusza Słubice wrócili z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzież w lekkiej atletyce. Nasze miasto reprezentowała pięcioosobowa grupa zawodniczek i zawodników. Jak wypadli?

Najlepsze miejsce wywalczyła dyskobolka Wiktoria Przybylska, która po zajęła 6 miejsce z wynikiem 35,46 metrów. Seweryn Stań w tej samej konkurencji rzucił 42,70 m, co dało mu 14 pozycję.

Na dystansie 800 metrów mieliśmy dwóch biegaczy. Jakub Jurgiewicz ustanowił nowy rekord życiowy (2:00.35) i przybiegł na metę na 18 pozycji. Z kolei Mateusz Choina był 22 z czasem 2:02.43.

Jedyna biegaczka w tym gronie, Olga Zygarowicz, wystartowała na 3000 metrów i uzyskała 11:53.49, plasując się na 23 miejscu.

Opiekunami grupy byli trenerzy Piotr Kiedrowicz i Łukasz Horoszkiewicz.

W klasyfikacji drużynowej LKS Lubusz Słubice zajął 106 miejsce na 211 klubów z całej Polski.