Ultramaraton Nowe Granice

Ultramaraton Nowe Granice w Zielonej Górze ponownie z udziałem słubiczan. Grupa naszych reprezentantów również i w tym roku podjęła wyzwanie i wzięła udział w jednej z najtrudniejszych imprez biegowo-rowerowych w woj. lubuskim.

Z pełnym dystansem ultra, czyli 103 km tylko biegiem (!), postanowili zmierzyć się Marek Hubko i Piotr Broniewski. Ten ostatni zajął przybiegł na metę w bardzo dobrym czasie 10:22:55, co dało mu 8 miejsce open.

Z kolei dla M. Hubko to był biegowy debiut na pełnym ultra, bo do tej pory brał udział w zielonogórskiej imprezie przeważnie w formie sztafety lub duatlonu (bieg+rower). Na mecie uplasował się na 15 miejscu open z czasem 10:51:05.

- Pół roku przygotowań do celu zakończone sukcesem. Pierwszy w życiu ultramaraton za mną. Ponad 100 km walki ze swoimi słabościami, kryzysami i warunkami na trasie. Dziękuję za doping swojej żonie i Piotrowi za mentalne wsparcie – powiedział po biegu.

Ten sam dystans co obaj panowie, ale na rowerze MTB, pokonała Yana Kulikova. Zajęła 4 miejsce wśród pań (i 23 open) uzyskując wynik 5:15:36. Była blisko upragnionego podium, do którego zabrało jej nieco ponad 3 minuty. Startował też jej partner, Oleksandr Denysov, który przyjechał na 29 pozycji i miał czas 5:19:42.

W tej samej konkurencji (ultra MTB) brali udział także Izabela Fink i Krzysztof Murdza, ale niestety musieli się wycofać rywalizacji z powodu kontuzji.

Mieliśmy też swojego reprezentanta w konkurencji duathlonu. Rower z bieganiem skutecznie połączył Antoni Nowak, który uzyskał czas 6:09:28, co dało mu 7 miejsce open.

Ultramaraton Nowe Granice to także dodatkowe konkurencje na nieco krótszych dystansach. Z dystansem 48 km postanowili się zmierzyć Szymon Łyżwiński i Kamil Podolski. Ten pierwszy, podobnie jak Y. Kulikova, był blisko podium. Zajął 4 miejsce uzyskując czas 3:55:26. Z kolei K. Podolski był 17 i na mecie zmierzono mu 4:22:05.

- Trasa i warunki tego dnia dopisały. Udało się mi zrealizować założenia na ten bieg, dzięki czemu całość przebiegła stabilnie, bez większych kryzysów i na dodatek z całkiem fajnym rezultatem – powiedział S. Łyżwiński za metą.