Lubusz Słubice

Udany start reprezentacji Słubic w mistrzostwach Polski LZS w biegach przełajowych. Zuzanna Hein zdobyła brązowy medal, a pozostali zawodnicy i zawodniczki aż pięciokrotnie meldowali się w pierwszych dziesiątkach poszczególnych biegów.

Impreza odbyła się 11 marca w Stargardzie. Słubice reprezentowała 13-osobowa grupa biegaczy Lubusza Słubice prowadzona przez Piotra Kiedrowicza. Dla szkoleniowca była to szczególna impreza, bo odbywała się w jego rodzinnym mieście, na dodatek na stadionie, na którym 50 lat temu jako nastolatek stawiał swoje pierwsze sportowe kroki.

Tym większa radość, że jedna z jego podopiecznych, Zuzanna Hein, sięgnęła po brązowy medal w kategorii dzieci (U14). W tym samym biegu na piątej pozycji uplasowała się Amelia Marciniak, a w tej samej kategorii wiekowej, ale wśród chłopców, również piąte miejsce zajął Brian Pelc.

W nieco starszej kategorii, czyli młodzików (U16), również mieliśmy powody do zadowolenia. Dziewiąte miejsce wybiegała Zuzanna Smolińska, a Iga Mizerska była o jedną pozycją niżej. Dziewiąta lokatę wśród juniorek młodszych (U18) zdobyła Olga Zygarowicz, dla której był to debiut w tej kategorii wiekowej.

Dobre występy indywidualne zaowocowały wysokim miejscem w klasyfikacji klubowej - Lubusz Słubice zajął 9 miejsce w Polsce (najlepsze ze wszystkich lubuskich klubów), a w klasyfikacji województw woj. lubuskie uplasowało się tuż za podium, na 4 pozycji.

• 34. Blanka Łazdowska

Jak występ w Stargardzie ocenia prezes klubu Ryszard Chustecki? - To wielki sukces reprezentacji naszej gminy, zawodniczek i zawodników Lubusza Słubice. Dziękuję im oraz trenerowi i rodzicom za ciężko przepracowany okres przygotowań. Jestem pełen radości i uznania – powiedział.

To nie koniec przełajowych startów biegaczy Lubusza. Już w najbliższy weekend czeka ich kolejne wyzwanie. W Nowej Soli odbędą się mistrzostwa województwa lubuskiego (połączone z mistrzostwami międzywojewódzkimi, w których zmierzą się najlepsi biegacze z woj. lubuskiego i dolnośląskiego). W tej imprezie nasza reprezentacja wystartuje w poszerzonym składzie – oprócz podopiecznych P. Kiedrowicza zobaczymy też zawodników trenowanych przez Grzegorza Nogę.

Poniżej zdjęcia z imprezy udostępnione przez klub i trenera.